Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el németet...

Hogyan kezdjek el németet tanulni?

Figyelt kérdés

A középiskolában tanultam hivatalosan 4 évig, de a tapasztalat nem ezt mutatja, elég gyér a tudásom, és szeretném megtanulni fél év alatt a nyelvet.Nyilván, tudom, hogy ez rövid idő, és nem is fogok perfektül beszélni nyáron németül, de azért bizonyos szinten, megértetni magam és hasonlók, szerintem kivitelezhető.

Sajnos tanárra vagy nyelvsulira nincs pénzem, önállóan fogom képezni magam, ötleteket kérnék, hogy hogykezdjek neki, mi legyen a napi rutin, bevált tippek, minden jöhet! :)



2014. jan. 23. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is ajánlom a következő sorozatot, ez biztosan meghozza a kedvet :)

http://www.youtube.com/user/EvanC0912?feature=watch


Keress egy német nyelvkönyvet, ami neked a legjobban megfelel és vedd sorra a leckéket. Elejétől a végéig. Figyelj arra, hogy az egyes nyelvtani egységekhez van-e annyi feladat, amivel kellőképpen be tudod gyakorolni a tanultakat. Ha nincs, akkor egy külön nyelvtani gyakorlókönyvet nem árt beszerezni.

Nyelvtanozni tudom, hogy nem a legkellemesebb, de valamilyen szinten megkerülhetetlen.


A legfontosabb a rendszeresség. A nyelvkönyv mellett bővítheted a szókincsed zenehallgatással, olvasással. Az újságcikkek is nagyon jók. Itt találsz bőven, nyelvi szinteknek megfelelően:

[link]

[link]


A legjobban minden gyakorlással rögzül. Vannak oldalak, ahol gyakorolhatsz vagy éppen nyelvtanulók segítenek egymásnak: [link] livemocha.com, [link]

Első kettőn vannak leckék is. Én az utóbbit ismerem jobban. Itt kiválasztod, hogy milyen nyelven tanulsz és a bejegyzéseidet anyanyelvi beszélők javítják ki vagy más nyelvtanulók. Ha valamit nem értesz, nyugodtan rákérdezhetsz. Te is segíthetsz másoknak, igaz ez nem kötelező.

Az lenne az ideális, ha a beszédet is gyakorolnád.


Ha van kérdésed, szívesen segítek és anyagom is van egy tucat.

2014. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
èn csak igazolhatom az elözö tanácsot, mivel én német vagyok, és azon módon a magyar nyelvet megtanultam! Leckéröl leckére átvergödtem a tananyagot egy jó nyelvtankönyvböl. Fontos, a szavakat is begyakorolni Leirtam egy táblázaton az ige-ragozást, meg a fönévragozást, mert az nekem borzasztó nehéz volt! Olvastam hangosan ujságot (pedig alig értettem, mit olvastam) Fontos, a kiejtést és fonetikát megtanulni! Még valamit: az antikváriumban lehet nyelvtankönyveket kapni, régebbi kiadásbol, és nem olyán drága. Sok szerencsét kivánok! :-)
2014. jan. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!