Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgákon a lyukas...

M3246 kérdése:

Nyelvvizsgákon a lyukas szövegek számomra megoldhatatlan problémát jelentenek, hiába gyakorlom őket. Még akkor se megy ha alig pár szót nem ismerek és az egész szöveget értem. Van-e valakinek valami használható bevett gyakorlata hogy jobban menjen?

Figyelt kérdés
Általában fél, vagy egész mondatokkal van a legnagyobb baj egy szó hiányzik az nem olyan nehéz, ha konkrétan egész bekezdéseket kell beírni az se okoz akkora problémát. Lehet a koordinációs készségeimmel vannak komoly problémák :)
2014. jan. 24. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a szövegértésed a gyenge. Az összes ilyen feladatban van egy-két kulcsszó, amivel kötni lehet a meglévő részt a hiányzóhoz, azt kell megtalálni, ha nem érted a mondatot. Már pedig kizárt, hogy valóban érted, ha jelentés szerint nem tudsz két szöveget összekapcsolni.
2014. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Próbáltad már a ny.vizsgát?

Ez angol? Vagy milyen nyelv

2014. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Csak a vizsgán nem megy?
2014. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam mi lehet az igazság abban, hogy nem értem a szöveget azért van. Megítélésem szerint értem a szöveget, de hogy biztosra menjek előtte a lehető legkisebb szót is kiszótáraztam, nehogy valamit ne 100%-osan értsek. Szóval így se megy, valahogy nem a barátaim ezek a feladatok. És egyszer már voltam nyelvvizsgán, ezen ment el az írásbelim akkor is.
2014. jan. 27. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!