Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Have to? Mi a különbség a...

Have to? Mi a különbség a közte es a sima have kozott?

Figyelt kérdés

Irnatok pelda mondatot is :)

Koszi



2014. jan. 29. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb a have to-ra, mint egy teljesen más szerkezetre gondolni, jelentése: muszálj, kell.


I have to hurry - Sietnem kell.

She has to leave - Neki távoznia kell.

I had to do something. - Valamit tennem kellett.

I don't have to ask for your permission. - Nem kell kérnem a te engedélyedet.

Do you have to point out every little thing? - Muszáj minden apróságot megjegyezned?


Tehát ragozása ugyanaz, de jelentésileg nem köthető direkten a have-hez.

2014. jan. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

I have three dogs, four children and twenty wives. = Van három kutyám, négy gyerekem, és húsz feleségem.


I have to write an essay. = Írnom kell egy esszét.



Annak a kérdésnek, hogy 'have' és 'have to' között mi a különbség, azért nincs sok értelme, mert így, hogy 'have', ez nem mond semmit. Nagyon sok mindenre használható, nagyon sokféle szerkezetben megjelenik. Én azt írtam le, amikor főigeként használjuk birtoklásra (nem pedig segédigeként pl.), de nagyon sok használata van.


A 'have to' az egy szerkezet, többnyire a 'kell' szóval lehet fordítani, de ez csak egy felületes megoldás, inkább érteni kell a használatát. Viszont a te kérdésedhez megválaszolásához elég ennyit is tudni. Bizonyos szempontokból rokonságot mutat módbeli segédigékkel, de a 'have to' az NEM módbeli segédige vagy segédige.

2014. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A have to úgy van, ahogy az első írta, a példák is jók.


A sima have-ről meg csak annyit, hogy jelentése birtokolni (mint a "have got", csak a "got"-ot le lehet hagyni).


Pl.:


Van egy új autóm.:

I have a new car.

I have got a new car. VAGY I've got a new car, hogyha rövidíted.

DE: csak a have got-nál rövidítheted le a have-et, ha csak szimplán a have-et használod, akkor NEM. Szóval azt nem mondhatod, hogy "I've a new car".

2014. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, meg kihagytam, hogy a "have" lehet segédige is, meg különböző kifejezéseknél is használható. (Pl.: to have an impact on something- vmire hatást gyakorolni)

#3-as voltam

2014. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pl

She had to have an Android. - kb. Android kellett neki.

2014. jan. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!