Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Párhuzamos nyelvtanulásnál...

Párhuzamos nyelvtanulásnál hogy csináljam?

Figyelt kérdés
anglisztika szakon végeztem t 3 éavaly. 3 éve tettem le a középfokot németből, szóval elég sokat felejtettem. illetve most elkezdtem svédül tanulni. Nem túl sok időm van, mert dolgozom, plusz elkezdtem egy új szakot, de azért heti kb 2 napot szeretnék szánni angolból szinten tartásra, németből felelevenítésre majd szinten tartásra, svédül meg ugye megakarok tanulni. Arra gondoltam, hogy két napot tanulok, illetve angolból és németből inkább csak olvasgatok 1-2 órát. És ebben az 1-2 órában mindhárom nyelvre szakítok időt. Szerintetek? nem fogom összekeverni? Vagy milyen időbeosztásba javasolnátok 3 nyelv tanulását?
2014. jan. 29. 18:45
 1/5 A kérdező kommentje:
bocsi az elejéért: tavaly
2014. jan. 29. 18:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 10 naponta váltanék - akkor általában havonta egy szinttel lehet emelni a színvonalat mindhárom nyelvvel!
2014. jan. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy svédet mivel még nem tanultam, így nem rögzült be, gyorsan felejtem...szóval azt mindenképp gyakorolni akarom minden héten. most vizsgaidőszak miatt pl kimaradt két hét, és alig emlékeztem valamire. de köszi a tippet, majd ha jobban belejövök, lehet kipróbálom :)
2014. jan. 29. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:

szia,


én felsőfokon beszélek angolul, németül. gyenge középfokon spanyolul, és most kezdtem el a kínait. szerintem biztos nem fogod összekeverni, mert a nyelvek nem hasonlítanak egymásra annyira. ok a német a svédre igen, de németból már jó erős alapod van, ezért ez nem fog szerintem bezavarni. nyugodtan tanuld párhuzamosan!


akkor lenne gond ha pl olaszt-spanyolt vagy franciát-portugált, kínait-koreait kezdenél egy párhuzamosan tanulni az alapoktól. ezek nagyon hasonlítanak és nem tudnád őket jól megkülönböztetni.

2014. febr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot ! :)
2014. febr. 1. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!