Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvet tanítok, milyen...

Angol nyelvet tanítok, milyen nyelvkönyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nyelvtanár vagyok, c2-es szinten, most kezdtem, és nem nagyon tudom, hogy milyen könyvből érdemes tanítani akár kezdőt, akár nyelvvizsgára készülőt. A nyelvtan az alap, de milyen könyvet javasolnátok?

2014. febr. 2. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Cambridge advanced english vagy complete Ielts
2014. febr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 valamiparadox ***** válasza:
Bár nem vagyok tanár,de nekem a Headway könyvek eléggé tetszettek. Illetve vihetnél be saját lapokat vagy érdekes történeteket fénymásolva (pl. ha sokakat érdekelnek a számítógépes játékok a csoportban,akkor azok történetéről valamit). Most egy másik nyelven tanulok és a tankönyvi történeteknél érdekesebb,amikor pl. egy egyszerűsített nyelvű mitológiai történetet kell elolvasnunk és lefordítanunk.
2014. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Magánban vagy csoportban? Csoportban szerintem elég jó a New English File, most egy felsőfokú csoportot tanítok az advanced változatából, bár kicsit kevésnek érzem a szókincsét és a nyelvtanra is kellenek plusz feladatok. Az én bibliám az Advanced Language Practice, ez C1- C2 közötti szintre készít fel, az Intermediate változata B1- B2-re. Emellett nagyon jó az English Grammar in Use és az English Vocabulary in Use, ez is 4 szinten létezik, és van egy Using Collocations for Natural Englishem is, ez felsőfokosoknak különösen jó.

Ezek mellett sokszor cikkeket szoktam nekik adni mindenféle témában, BBC oldal tökéletes erre.

Sok sikert, kolléga!:)

2014. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 valamiparadox ***** válasza:

Elfelejtettem,hogy a Headway főleg alacsonyabb szinten volt érdekes. Utána már szerintem nincs benne sok kihívás.

Ez csak egy személyes megfigyelés,de lesznek majd jobbak a csoportjaidban.Nekik próbálj meg komolyabb anyagokat összeválogatni. Sok órám volt,amin nem tudtam mit csinálni,mert már tanultam azt a nyelvtant,de a többiek még nem,s hozzájuk kellett igazodni.

2014. febr. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos annyit kell tudni, hogy magánban tanítok, és középfokra készül egyik tanítványom. Elsősorban EURO vagy BME, még nem tudja melyik lenne jobb. Úgy láttam, hogy nem sok kifejezettem EURO-s tesztfeladat van, szóval szerintem nem erről az oldalról kell megközelíteni a kérdést. Általános nyelvi fejlesztés, plusz hasonló típusú nyelvvizsga (TELC, FCE) feladatok szerintem bőven megteszik.
2014. febr. 3. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:
És még 1000 kérdés, 1000 válasz, azt kifelejtettem hogy az nagyon jó!
2014. febr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!