Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a francia kiejtés nehéz? Olyanoktól hallom ezt, akik angolul jól beszélnek (pedig ott minden szó kiejtését külön meg kell tanulni. )

Figyelt kérdés

Az angolban minden szónál nem véletlenül van megadva a kiejtés a szótárban, míg a francia esetében ezt elhagyják, ugyanis megvannak a kiejtési szabályok. Így csak a rendhagyó kiejtést szokták jelölni. Aki megtanult angolul BESZÉLNI erős középfokon, annak miért nehéz a francia kiejtés?


Ti mit gondoltok erről?



2014. febr. 7. 20:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Sok sikert a tanuláshoz!!
2014. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Helló, szia és szép délutánt !


Csatoltam két linket. Ha gondolod nézd meg, hátha hasznát veszed, egyedül is tudod tanulni, ha van hozzá kedved.


[link]


kezdés a francia abc/alfabet/ a francai betűk kiejtése.


Ha kijelölőd az adott mondatot, megjelenik egy mikrofon és hangosan elmondja nekünk a francia mondatot, azt, hogy a leírt mondatot hogyan mondja a francia.



[link]


Ha van kedved regisztrál ide. Teljesen ingyen van,játékosan lehet tanulni./

Kedved szerint válogathatsz hogy melyik nyelv szimpatikusabb.

mikrofonja is van. meglehet hallgatni hogyan ejti ki az általad választott nyelvet.

Én a francia-angol, olasz-angol, német-angol, spanyol-angol párost választottam.

Van mikrofon, meglehet hallgatni az adott nyelven.

Nekem a spanyol a legkönnyebben ejthető rögzül is az adott szó.


Játszva tanulók, annyira csábító, minden este kb 2 órán keresztül gyakorolom.

Ha elrontom , újra-és újra kezdem addig ameddig minden piros szív megmarad.

/ ez a franciára értendő, haladok vele, igaz elég nehezen, de nem adom fel. /

Most már az ételeknél, annak neveinél tartok.

Hét feladatból áll, a másodikat befejeztem, kezdem a harmadik feladatot.



Külön megjegyzem:


Ahány mikrofon van és szól valamelyik másik blogokban, mindenki másképpen ejti az adott szavakat, egyszerű mondatokat.

Elég nehéz eligazodni, vajon melyik ejti helyesen?

Lehet, hogy én nem értem jól?

Nem tudom, igazi bábeli nyelv ez a francia. De azért nagyon tetszik.


Remélem hasznos tanáccsal tudtam szolgálni.


Jó tanulást kívánok !

2014. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!