Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet eljutni...

Mennyi idő alatt lehet eljutni angol középfokról felsőfokig?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgát szereztem angol B2t idén ősszel (elég jó eredménnyel, szóval nem csak úgy átsuhantam) és szeretnék felsőfokút mert kell a pont az egyetemi felvételihez.

Mikor kezdjek el újra magántanárhoz járni, hogy időben fel tudjak készülni?

(most vok 11.es)

gyorsan tanulok

kb jövő november-január között kéne a felsőfokú.


szeretném magamat is fejleszteni, teszem is ezt filmekkel illetve angol könnyített olvasmányokkal, angol számok hallgatásával és éneklésével. ez jó ugye?

ja és milyen könyveket vegyek meg amikből érdemes felkészülni a nyelvvizsgára? hallotam az 1000 kérdés 1000 válasz az angol szóbelihez c. könyvről. ez jó?

milyen ilyesmi "alapdarabok" vannak még?


elfogadok minden nemű ötletet, segítséget, hozzáfűzést, tapasztalatot.


Ja és egynyelvűre szeretnék menni, sztem TELC v ECL. ti esetleg mit ajánlotok?


köszönök szépen mindent.


2009. dec. 7. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm TELC-et szerzett, mert abból lehetett vizsgázni a sulijában, volt tanfolyam, így sikerült is neki.

Javasolnék még angol levelezőpartnereket, rengeteget tudnak segíteni, ha tényleg normálisak :) sharedtalk, interpals, én itt találtam jófej embereket.

Olvass neten angol cikkeket, ennek is nagy hasznát veszed a tételeknél (gazdasági válság, H1N1 járvány, Afrika helyzete, egyéb globális problémák, terrortámadás, oktatás, iskolai lövöldözés.. amerikai, angol lapokat olvass vagy nézd a BBC, CNN csatárnákat, internek kezdőoldalnak állíts be angol nyelvűt, azon találsz friss, aktuális híreket)

olvass Wikipédián Magyarországról, angol területekről angolul.

könnyített olvasmányok jók a szókincs növeléséhez, szövegértést gyakorolod vele, a zene és a tv a hallásértést segíti meg abból is rengeteget tanulsz :) érdeklődd meg a tanárodtól mit javasol, fontos, hogy olyan vizsgára menj, amit ismer (esetleg már készített fel vkit belőle), és úgy könnyebben fel tud készíteni rá téged is.

Angolból a Cambridge az egyik legismertebb, de a legdrágább is :/ Telc német székhelyű, de nemzetközileg ismert, az ECL a Pécsi egyetem vizsgája, inkább csak itthon ismerik, de ez nem jelent(het) hátrányt. ha már eldöntötted melyik vizsgára mégy, vedd meg a gyakorlókönyvét, a legtöbbnek van.

1000 kérdés könyv nagyon jó, ajánlok még szólás-közmondás szótárt, szinonima szótárt, egyéb társalkodás fejlesztő könyveket. Ezeket tetszés szerint is kiválaszthatod a könyvesboltban vagy a netről is rendelhetsz (libri, bookline...)

ha minden nap gyakorolsz egy kicsit, elég csak a hírekkel, 1-1 zenét megnézel youtubon lyrics-szel, írsz 1-1 levelet az ismerősöknek, nagyon jó lesz. melég nézz filmet, olvass könyvet, vezess naplót angolul :)

hirtelen ennyi :)

2009. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú nagyon köszönöm!:)


Szerencsére érdekel is az angol, így szívesen töltöm vele az időmet.


bármilyen további ötleteket, tapasztalatokat szívesen fogadok!

2009. dec. 10. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!