Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolon és németen kívül...

Az angolon és németen kívül melyik nyelvet érdemes elkezdeni? Mit gondoltok a spanyolról?

Figyelt kérdés
2014. febr. 13. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én most kezdtem spanyolt tanulni egy éve, angol után másodiknak. Nekem nagyon bevált, nagyon hasznos és szép nyelv. Nagyon szeretem, csak ajánlani tudom.:)
2014. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

miért hasznos a spanyol nyelv?

ha hasznos nyelvet szeretnél tanulni, akkor orosz vagy francia.

2014. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
orosz
2014. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

A spanyol nyelvet a világ elég jelentős részén beszélik, a kínai-mandarin, hindi és angol nyelvek után, a spanyolt beszélik legtöbben (ezzel a 4. legbeszéltebb nyelv). A spanyol nyelvet 322 millió ember beszéli anyanyelven - ezzel alig marad el az angoltól -, és hivatalos nyelv Közép-Amerikában és Dél-Amerikában (kivétel:Brazília), na és persze Spanyolországban. A nyelv érdekessége, hogy az USA nyugati részén a lakosság kb. 10-20%-a aktívan használja. Emellett a portugálok és olaszok is megértik. Összesen több mint 400 millióan beszélnek spanyolul.


A spanyol a kereskedelmi kapcsolatokban használt nyelvek sorában a második legfontosabb nyelv az angol után, és az Egyesült Államokban is ez a második leginkább használt nyelv. A világon 19 ország lakói beszélnek hivatalos nyelvként spanyolul.


Sokan persze vitatják,mind azt hogy a francia nyelv, mind azt hogy a spanyol nyelv a kevésbé fontos. Kinek melyik. Mellékelnék egy weboldalt, ahol hosszabban kifejtették, hogy melyik nyelvet miért érdemes tanulni (az angol után). A németet, spanyolt, franciát és olaszt tüntetik fel másodikként, mint körülbelül azonos hasznosságú nyelveket.


[link]


Én úgy gondolom, hogy mindenkinek más a fontos, mivel mások a céljaink, és ez így van jól.:)

2014. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A spanyol szerintem is szép nyelv,és sokan beszélik de nincs haszna....Egy épp eszű európai ember nem költözik Dél-Amerikába mert persze nagyon szegény országok vannak ott.Ha meg csak Spanyolországba költözöl?Azzal meg az a baj hogy a spanyolok se valami gazdagok és nagy a munkanélküliség.(pl:Sevilla,lakosság 30%-a munkanélküli)Szóval nem lenne valami nagyon jó életed....Én inkább a franciát vagy az oroszt ajánlom.Mind 2 hasznos mert sokan beszélik,és mind 2 gazdag ország.Esetleg még az olaszt is meg lehetne tanulni mert voltam az USA-ban és több helyen szólaltak meg olaszul.Csak az olaszt ugye nem beszélik Dél-Amerikában.Viszont az olaszok is gazdagok.Mindegy a lényeg 1 verzió-orosz,2.verzió-francia.3.verzió-olasz
2014. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!