Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi japán tanulás szükséges...

Mennyi japán tanulás szükséges minimum?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy legalább a legalacsonyabb szintű nyelvizsgára elmehessek, mennyi időre lenne minimum szükségem, ha szorgalmasan tanulom? Hallottam, hogy ha valaki nagyon akarja, akkor tud gyorsan is nyelvet tanulni.

Én igazából egyszer majd valamilyen felsőbb szinten szeretnék japán nyelvizsgát, de érdekelne, hogy a legalapobbhoz mennyi idő kéne minimum.

A suliban van német, meg angol, de én mindenképpen (nem anime miatt...mielőtt valaki azt gondolná) szeretnék japánból valamilyen szintű nyelvvizsgát 1-2 éven belül/múlva.


2014. febr. 14. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én két év után játszva letettem a JLPT4-t, szerintem 5-t akár féléven belül is le lehet tenni, ha tényleg nekiáll valaki.


2 év alatt reális szerintem a JLPT3 (nem biztos, hogy 90%-val, de letehető), ha komolyan veszed, akár JLPT2 és 1 is bár ahhoz az kéne, hogy sulit meg mindent félbe hagyva tényleg csak 24/7 japánt tanulj.


De ezekhez tényleg napi szintű tanulás dukálna.

2014. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fogok is tanulni minden nap.

Most még ugyan az abc-t tanulom, de ma kezdtem el, és a hiragana-ból már a "n-"-rész is megvan, meg pár szót kiírtam a már tanult betűkkel, és vettem 2-3 kanjit.

Viszont könyvet nem tudom, hogy tudnék-e szerezni, ha az nagyon fontos. A Dekiru 1-2-őt szerintem nem is lehet olyan sok helyen kapni (márpedig tudtommal más japán nyelvkönyv nem nagyon van, legalábbis és nem hallottam), és az ára is 6-6500 forint, ami azért nem kevés.

2014. febr. 14. 20:54
 3/11 A kérdező kommentje:
De naponta 1 órát fogok, hétvégénként, és péntekentént pedig, lehet 1-3 is, ha nem több. Tudom persze ez elég kevés...
2014. febr. 14. 20:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem annyira fontos egy könyv.


Interneten rengeteg legalább olyan jó anyag van:

pl. Tae Kim az alapokhoz, de ha keresgélsz "Japanese grammar" címszó alatt, akkor fogsz találni bőven. Érdemes több forrást is elovasni, hogy átfogóbb és pontosabb képet kapj midenről. Sokszor a wikipedia cikkjei se rosszak, pl. wa és ga szerintem jól le van írva ott. De pl. a műveltetésről teljesen egymagában találtam egy nagyon jó leírást.


Nem mellékesen könyveket is meg lehet találni pdf-ben az interneten.


Dekiru-t én kifejezetten utálom, de hát juunin toiro.

2014. febr. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az N5-ös vizsgáig heti 2x90 perces tanárral való tanulás, valamint sok önálló tanulás mellett bő egy - másfél év ideális. Ha az ember célzottan a vizsgára tanul, akkor lehet, hogy ennél hamarabb is le fogja tudni tenni a vizsgát, de azért közben azon sem árt elgondolkozni, hogy mi a célod. Arra gondolok, hogy a vizsga sikeres letételéhez - a vizsga feladattípusaiból adódóan - aktív nyelvismeret kevés kell, hiszen csak karikázni kell.


Azonban ha nem csak arra "gyúrsz", hogy a vizsgát technikával le tudd tenni, hanem az adott szintnek megfelelő aktív, használható nyelvtudást is akarsz szerezni, akkor szerintem reális az, amit erre a linkre kattintva találsz:


[link] (s ezen belül a "japán nyelvvizsgáról" című letölthető word fájl.


Nem véletlen, hogy ha pl. valaki Japánban tanul nyelviskolában, akkor heti 20-24 órás tanulás mellett 2 éves kurzus az a hosszúság (tehát kb 2000 tanóra), ami alatt a legmagasabb szintre eljut. Ez egybevág azzal, amit a fent említett dokumentumban is találsz.


Mondom mindezt N1-es nyelvvizsga birtokában :)

2014. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nekem ugyan nincs tanárom...viszont magamtól sok időt fogok rá szánni, hogy legalább egy N5-ös legyen, de egyszer mindenképpen leteszem az N1-t.


Amúgy mennyi az átlag tanulói teljesítmény...úgy értem, pl: mennyi idő ahhoz, hogy valaki megtanulja a teljes hiraganát?

2014. febr. 15. 21:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem egyik barátnőm két éve tanulja a japánt magántanárnál és N5-öset tett le igaz volt,hogy kimaradtak órái és eleve két hetente járt de meglett neki.Ő a genkiből tanulja egyébként.
2014. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Genkinek hasznosak a szövegei, párbeszédei, és sokan szeretik, hogy egyszerű magyar nyelvű magyarázatok is vannak benne.


Ugyanakkor nagyon kevés benne a gyakorló feladat, körülbelül minden új nyelvtanra egy, maximum kettő.


Úgyhogy a Genkit - de ez minden más japán tankönyvre igaz - sok más anyaggal kiegészítve célszerű használni.


Válaszolva az utolsó kérdésre is: a hiraganát 2-4 hét alatt meg lehet tanulni, de azért ahhoz, hogy az ember folyékonyan tudja olvasni, sokszor 2-4 hónap is kell - egyéne válogatja :) Ez persze nem jelenti azt, hogy a hiraganák tanulása alatt egy csomó más dolgot már ne lehetne tanulni.

2014. febr. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A hiraganát péntek óta megtanultam, az olvasását kell még gyakorolnom, viszont a kanjiknál nem tudom, hogy mikor kell on-yomi, és mikor a kun-yomi olvasat :/
2014. febr. 16. 11:47
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne csak azért tanulj elsősorban nyelvet hogy meglegyen a nyelvvizsgád, ha nem azért hogy elsajátísd a nyelvet és jól megtanuld, a nyelvvizsga pedig legyen 1 kitűzött célod.
2014. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!