Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolul tanulok. Szeretnék...

Spanyolul tanulok. Szeretnék valami spanyol nyelvű sorozatot nézni, mit ajánlotok? A Csacska angyal megfelelne? Vagy mivel ez argentin-spanyol ezért ez lehet csak összezavarna?

Figyelt kérdés
2014. febr. 15. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is spanyolul tanulok, és rengeteg mindent nézek így, szóval tudok ajánlani. :)


Egyrészt persze nem muszáj eredendően spanyolnak lennie - nagyon jó szinkronjaik vannak! Én a Harry Potterrel, Star Wars-szal meg a Supernatural-ral kezdtem.

Aztán végignéztem a teljes X-Akták sorozatot, meg egy csomó filmet.

Kedvencek még: El rey león, Aladdin. :D


Az amazon.es-ről bármit meg tudsz rendelni gyakorlatilag, és egy csomó teljes film a youtube-on is fenn van.


Ha eredeti spanyolt akarsz, akkor ezeket ajánlanám:

1. Celia - nagyon-nagyon aranyos, régen nálunk is ment! Itt végig tudod nézni az egész hatrészes sorozatot: [link]

2. Águila roja - [link]


Vagy ezen az oldalon amúgy bármit, amit találsz, és megtetszik. ( [link]

Ezek mind spanyolországi spanyol műsorok, gondolom, te is ezt tanulod.

De egyébként nem olyan nagy a különbség a dél-amerikai szinkronok között, hogy ne értené meg az ember. (Van olyan kiejtés is, ami érthetetlen, de a filmek nem úgy szoktak lenni.)


Ilyen csacska angyal-féleségeket én soha, semmilyen nyelven nem néznék meg, mert utálom ezeket, így erről nem tudok nyilatkozni. Lehet, hogy azt is megtalálod valahol neten.

2014. febr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, a link helyesen: [link]
2014. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)És te felirattal nézed? Én még csak most kezdtem a tanfolyamot tehát nagyon kezdő vagyok, érdemes elkezdeni így is néznem, vagy majd inkább ha már nagyobb lesz a tudásom...Mert egyelőre max szavakat és alap mondatokat értenék meg... :/
2014. febr. 15. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben szerintem nézz csak egyszerűbb meséket, vagy rövid filmeket.

Írd be a youtube-ba hogy cuento és kiad egy csomót.

És a Cuéntame cómo pasó szerintem nagyon jó, bár nehezebb a szövege bemutat egy tipikus spanyol családot és vicces. Ez is azon az oldalon van, amit az előző linkelt.

2014. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is :)
2014. febr. 15. 23:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nem felirattal nézem, csak magában, viszont, amivel anno kezdtem (Harry Potter, Star Wars), azokat ismertem már korábban is, tehát tudtam, miről van szó.


Én nulláról kezdtem így, tanfolyamra sosem jártam, mindig magamtól tanultam: filmezéssel és olvasással (rendes regények, először szintén olyan, amit ismertem, majd később ismeretlenekkel is).

Szóval szerintem te is nyugodtan elkezdheted!

2014. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi :)
2014. febr. 16. 21:42
 8/9 anonim válasza:

az el internado eredeti spanyol és egyszerűen zseniális, magyarul is van, ha valamit nem értenél, de most mondjuk én már nem szoktam nézni mert nem tudom hol, mert nincs egy értelmes online oldal ahol fent lenne spanyolul, de lehet hogy te találsz vagy le is töltheted


a latin amerikaiak meg főleg kiejtésben mások (és a múlt idő használatában) de ha rááll a füled utána simán megy bár van pár eltérő szó is nyilván de a legtöbb szótárban benne szoktak lenni azok is hogy hol mit jelent


én mostanában a Casi Ángeles-t szoktam nézni, ami argentin, fent van a yooutube-on az összes része és az első 14 magyar felirattal is, ha tetszik a csacska angyal ez tuti tetszeni fog, szerintem sokkal jobb, és a csacska angyalból a kislány (roberta) az egyik főszereplő, csak itt már sokkal nagyobb, meg van egy film, a la pelea de mi vida, abban is játszik, csak ott már felnőtt, mondjuk szerintem nem egy nagy film, de fent van a youtube-on spanyol felirattal, ami nekem nagyon sokat segített, kiírtam belőle vagy 60 szót, meg tudod a violetta is argentin például, ha tetszenek a szappanoperák, rengeteg van, pl. solamente vos is, amiről nem tudok sokat, csak részleteket láttam, de abban is játszik Lali Esposito (akiről eddig írtam), és azt hiszem az is fent vana youtubeon


remélem segítettem :)

2014. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hadd kérdezzem már meg első válaszadó, hogy hol találtad meg a HP-t spanyolul? :D Mert én égre földre keresem, de sehol nem találom a neten :/
2017. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!