Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha spanyolul tanulok érteni...

Ha spanyolul tanulok érteni fogom az argentínokat?

Figyelt kérdés
Mert igazából az lenne a fő cél, de nagyon sok helyen olvastam, hogy teljesen más, meg alig érteni, de olyat is hallottam, hogy csak kicsi a különbség. És hol tudok argentínul tanulni? Azt csak magántanárnál lehet? Vagy van valami internetes oldal is?

2013. febr. 23. 13:50
 1/5 anonim válasza:
100%
Egész Dél-Amerikába spanyolul beszélnek,kivéve Brazíliát.
2013. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez megint attól függ, hogy mihez képest. Egyébként nem igazán értelek téged: ezeknek ugyanúgy te magad is utána tudnál nézni, ahelyett, hogy mindent megkérdezel, itt is ugyanazt fogja mindenki válaszolni, amit máshol is olvashatsz.


A spanyol az spanyol, ugyanaz a nyelv, beszéljék akárhol is. Nyilván vannak nyelvjárások, de te is megérted bármelyik magyart az anyanyelveden, akárhonnan is származik, nem? Nos, ha jól megtanulsz spanyolul, ugyanígy meg fogsz érteni mindenkit, aki spanyolul beszél.


Az argentin spanyol ismérve, hogy a [j]-szerű hang helyett [zs]-t vagy [s]-t ejtenek, pl. a 'már' jelentésű "ya" szó Argentínában és Uruguayban úgy hangzik, hogy [zsá] vagy [sá], máshol [gyá] vagy [já]. Nyelvtanilag pedig a "tú" helyett a "vos" névmást használják a T/2. igealak -i- nélküli változatával ("tú puedes" helyett "vos podés" [< podéis], ill. "tú eres" helyett "vos sos" [< sois]).

2013. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oké köszi, mindkettőtöknek ment a zöld kéz :)
2013. febr. 23. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogod, én jobban értettem őket mint az andalúzokat az biztos, hiába az egy-két hang máshogy ejtése.
2013. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2013. márc. 2. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!