Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik lenne a könnyebb...

Melyik lenne a könnyebb illetve a hasznosabb számomra? Német felsőfokú vagy angol középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Angolból a nyelvtanom B1 szinten van, azonban a beszédem eléggé pocsék. Passzív szókincsem van azért, de nem tudom használni a nyelvet.

Németből van egy középfokú nyelvvizsgám, emelt szintű érettségire készülök (80% felett írom az előző évek feladatsorait).

Nem tudom, hogy mi szeretnék lenni, de úgy általánosan melyik a hasznosabb? 2 nyelvből középfok vagy 1 nyelvből felsőfok?

A mostani tudásom alapján melyik lenne a könnyebb számomra?

Előre is köszi a segítséget.


2014. febr. 17. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Angol felsőfokú
2014. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Ha emeltezel németből és meglesz hatvan százalék fölött,

akkor az úgyis megfelel egy nyelvvizsgának (ill. mint írtad, már van is ny.vizsgád)

2014. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

az angol felsőfoktól még nagyon messze vagyok...

németből már meg van a középfokúm

az a kérdés, hogy a mostani szintemtől a német felsőfok vagy az angol középfok lenne könyebb?

2014. febr. 18. 07:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a mostani tudásod alapján a német felsőfok sokkal könnyebbnek és gyorsabbnak tűnik.

Így kívülállóként.


Persze,szorgalommal az angol is behozható,de a német szerintem most gyorsabban,és könnyebben,mint az angol.

2014. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. febr. 19. 06:43
 6/7 anonim ***** válasza:

A fent leírtak alapján a német C1 szint tényleg elég esélyes neked, kétnyelvű iskolában, (amennyiben 2 tárgyból idegen nyelven is érettségizel, ilyen teljesítményért, megadnák a C1 szintet! (diplománál, nyelvtudást igazoló dokumentumnak beszámítják). Arra akartam rámutatni, hogy az emelt szintű érettségi kicsit sem könnyű, olyan b2 és c1 szint között valahol, szerintem egy kis 'nyelvvizsga rákészüléssel' még, megtudnád szerezni'.


Az angol B2 szint megszerzése, B1-ről már csak néhány lépés, és a b2-es nyelvvizsgán sem 100%-t kell írni, hanem általában 60%-t, b1+ B2- szint is 'elég' a letételéhez, ha úgy érzed, hogy nehezebb beszélsz angolul, akkor először az írásbeli részére készülj a nyelvvizsgának, aztán már 'tapasztaltabb leszel' a szóbelire, én az origo szóbelit csak ajánlni tudom, a témakörökre előre tudsz készülni, előre betanult szókapcsolatokat ha összeraksz, már biztosan értelmes mondatokat alkotsz és a vizsga ideje alig 15 perc! A magnóhallgatás is elég korrekt!


Egyik sem áll messze tőled, nem sokkal lehet nehezebb megszerezni egyiket a másiknál (neked)!


A hasznosságáról nehéz átfogó képet adni, munkahely válogatja, kifejezetten jól jön, ha mindkét nyelven megtudod magad érteni, de előfordul, hogy csak az egyiket nyelvet használják, annak viszont felsőfokú ismerete lenne hasznos. De tényleg a munkahely válogatja! De ha muszáj mondanom, akkor a 2 középfokra voksolok, mert a c1 szint sem tér ki a munkahelyen hasznosítható szakmai nyelvtudásra, csupán bonyolultabban 'élni meg' a középfok témáit. remélem segített a válaszom. üdv

2014. máj. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat segítettél, köszönöm.

Nézegettem álláshirdetéseket és az angol társalgási szinten rengeteg helyen elvárás. Szerintem az angolt választom, később ha olyan szakmát választok, amihez hasznos lenne a német felsőfok, akkor azt is megcsinálom.

2014. máj. 4. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!