Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megérné elkezdeni oroszt...

Megérné elkezdeni oroszt tanulni angol mellett?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik az orosz nyelv, de azt mondják, hogy nem éri meg megtanulni. 5 évfolyamos gimnáziumba járok és jövőre kezdünk el az angol mellett második nyelvet tanulni. Nekem németet kell tanulnom, de se a beszélt német, se az írott nem tetszik és logikát sem nagyon látok benne. Megérné elkezdenem egy orosz tanfolyamot egy nyelviskolában vagy tényleg nem éri meg megtanulni?

2014. febr. 25. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az oroszok kinyíltak a világ felé így felénk is.Vásárolnak és vállalkozásokat indítanak.Ha bármilyen kapcsolatba kerülsz később velük akkor mindenképpen előny a beszélt nyelv.(pl: ingatlanpiac,vendéglátóipar)Én javaslom.
2014. febr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megéri. Angolt szinte már mindenki beszéli. És az oroszt is sokan beszélik. És szerintem a jövőben mind a két nyelvet sokszor használni fogod. ;)
2014. febr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kini :)) ***** válasza:

Szerintem nagyon megéri. Én is idén kezdtem el tanulni angol mellett. Angolt mindenhol beszélnek már szinte, tehát az fél siker, és az orosz is elég hasznos, mert nagyon sok hozzá hasonló szláv nyelv van. Tehát, ha valamilyen szinten beszélsz oroszul, a fehérorosz és az ukrán nyelvet gyakorlatilag ugyanúgy megérted, és a többi szláv nyelv tanulása is könnyebb lesz, ha esetleg ilyenekben gondolkodsz :) Mellesleg a Baltikumban és a Kaukázusban is szinte mindenki tud oroszul :)) Meg még sok helyen :) És én szeretem, és nem bántam meg egy pillanatig sem. Egész jól megy :)

15/L

2014. febr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én tanultam németet és oroszt is, a német nyelv nagyon logikus! Amúgy ha választani kéne inkább az oroszt javaslom.
2015. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!