Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol! Helyes ez így nyelvtani...

Angol! Helyes ez így nyelvtanilag? Bövebben lent.

Figyelt kérdés

Most egyedül tanulgatom az angolt, gyakorlásképp a present perfecthez lefordítottam, hogy mikor használják:

1. It is an action, that has happend or has'nt happend in the past.

2. It has started in the past, and it's lasting now too.

3. It has happend just now.

4. It's an action in the past, that press to the present.

Na? Mennyire hibásak?



#angol nyelvtan #pesent perfect
2014. febr. 28. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez meg mi?

"It is an action in the past, that press to the present"

Mi az a "press" Nincs véletlenül elírva

2014. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megmondod, hogy mikor történt (in the past), onnantól kezdve már nem lehet present perfect, tehát az első úgy lenne, hogy happened or didn't happen in the past. Mondjuk nem ez a Pr. P. legjobb leírása. Második mondatban ugyanez: It started in the past, a last helyett pedig (mert az azt jelenti, hogy tart valameddig, nem pedig valamikor) it's going on now, too.

Harmadik mondat helyesírás: happened

A negyedikben nem lehet érteni, hogy mit akarsz azzal, hogy press (nyomni). De ha még jó is lenne az ige, akkor is kéne utána egy 1.sz.3.sz. -s.

2014. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenütt "happened" kéne

(De "happend" -nek van írva)

2014. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó csak túl kevésnek tűnik a 4 pont.
2014. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, a press a rossz szotar miatt. (Nyelvtanilag nem vagyok jo, sose tanultam) Ment a zold pacsi, vagy mi.
2014. márc. 1. 10:09
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
nagy hülyeség az egész.
2014. márc. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!