Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb nyelvkönyv...

Melyik a legjobb nyelvkönyv otthoni tanulásra?

Figyelt kérdés

Angolból már van felsőfokú nyelvvizsgám, most mindenféleképpen meg szeretnék tanulni olaszul. Arra lennék kíváncsi, hogy esetleg aki így autodidakta módon tanult meg egy nyelvet (mindegy milyet), azt melyik/milyen könyvből tette? Természetesen majd ha el akarok menni belőle nyelvvizsgázni, néhány hónapig szeretnék majd járni tanárhoz, hogy felkészítsen és még a formai stb dolgokat elmagyarázza, viszont nulláról, sík hülyén sem akarok odamenni, tehát tudjak, és ne is keveset :D


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)



2014. márc. 2. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én a Móritz-féle Olasz nyelvkönyvet javaslom. De mindenképpen a régi kiadást (1992), mert az új már sokat változott. Én ebből kezdtem el autodidakta és szerintem nagyon érthető és jó a könyv felépítése, kezdőknek ideális. Tényleg alkalmas arra, hogy otthon egyedül tanulj belőle. Az eredeti könyvet már nem nagyon lehet fellelni, de szerintem torrent oldalakon vagy ebook oldalakon rá lehet lelni pdf formátumban.

[link]

2014. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a választ, pontosan az a könyv van meg itthon, még édesanyámé volt ezer éve.. kíváncsi voltam, hogy javasolja-e majd valaki, nem gondoltam, hogy máris az első kommentelő fogja (: megnyugodtam, hogy mégis csak egy valamire való könyv van a birtokomban.

még egyszer nagyon köszönöm a választ :)

2014. márc. 2. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!