Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így lehetek angoltanár?

Így lehetek angoltanár?

Figyelt kérdés

Milyen képzés szükséges ahhoz, hogy én angolt taníthassak? Leginkább külföldön szeretnék, Ázsiában, Afrikában, de akár itthon is nyelviskolákban.

Feltétlenül el kell végezni ehhez itthon az öt éves osztatlan tanári képzést vagy a 3+2 éves anglisztikát? Nincs lehetőség arra, ha folyékonyan beszélem az angolt, akkor leteszek egy vizsgát, és megkapom a képesítést, hogy taníthatok?


Tehát összegezve szükséges a tanári diploma ahhoz, hogy én angolt tanítsak nyelviskolákban, óvodákban vagy elég a megfelelő angol nyelvtudás?



2014. márc. 11. 11:04
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem elég.
2014. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ilyen tanáros cuccban van-e ilyen, hogy vállalkozó. Meg magántanár esetleg? Am, tudok olyat, akinek asszem nincs angolos végzettsége, alapból közgazdász, de valahol tanított angolt felnőtteknek. Az gondolom ilyen "esti szakkör"-ként ment.
2014. márc. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van rá lehetőség. Nyelviskolára ls óvodára is láttam már sok példát.
2014. márc. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy van rá lehetőség tanári diploma nélkül is tanítani. Mert nem középiskolás angoltanár szeretnék lenni, hanem nyelviskolában dolgozni, óvodákban tanítani, magánórákat adni. Most egy kicsit utána is olvastam és Ázsiában nem veszik olyan szigorúan a papírt, elég ha megfelelő nyelvtudásod és hozzáállásod van.


És még egy utolsó kérdés: anglisztika/amerikanisztika mesterdiploma sem egyenlő egy angoltanári diplomával?

2014. márc. 12. 15:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen, hogy celta meg delta, amihez nem kell egyetem. [link]

De szerintem igényes, színvonalas tanításhoz nem elég, magukra valamit is adó nyelviskolák diplomás tanárokat foglalkoztatnak. A tanításhoz több kell, mint egy saját megítélés szerint folyékony beszéd: ismerni kell a nyelv lelkét, nem árt egy kis nyelvtörténet, hogy értsd, mi miért van, alaposan és tudatosan kell tudni a nyelvtant, képesnek kell lenni átadni, megszervezni a tanulást. Utolsó kérdésedre: az anglisztika v. amerikanisztika mester, ha az illető tanár szakos, akkor pont ugyanaz, mint a nyelvtanári diploma.

2014. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!