Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért jelenti ezt ez az angol...

Miért jelenti ezt ez az angol mondat?

Figyelt kérdés
I have had it with you. - Végeztem veled.
2014. márc. 12. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok 100%-osan kielégítő választ adni, csak azt tudom mondani, hogy ez befejezett jelen, amit azt jelenti, hogy a múltban elkezdődött cselekmény, melynek hatása a jelenben van. Pontosabban: "A cselekvés a múltban kezdődött, és a beszéd pillanatában vagy előtte fejeződött be."

Képzése: Alany + have/has + IGE V3 (ige harmadik alakja)


A személyes véleményem az erről a mondatról, hogy itt az ige, mint had (alapalakban have) azért van, mert eddig az alany "birtokolta" a másik alanyt, úgy értem: valamilyen kapcsolat volt közöttük.


Én így gondolom, de majd jönnek az okosak és kijavítanak :)

2014. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jól hangzik. Gratulálok.
2014. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

I have spoken - Amit mondtam, megmondtam!

Ez miért ezt jelenti?

Na, ne filózz ilyeneken, magyar ésszel nem értheted meg. Az első kapizsgál valamit, de nem az igazi.

2014. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is kár azon agyalni, hogy miért. Az igeidőből látszik, hogy vagy a vita közepette "végzett egyik a másikkal" :D, vagy egy vitát követő beszélgetés során, ha esetleg tisztázni kell a dolgokat. Ugyanennyi erővel más mondatok jelentésén is lehetne filózni sokat. Pl.:

- We're done.

- I'm done with you.

2014. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Present Perfect-es szerkezet miatt, a múltban történt valami, ami a jelenre van hatással. Pl. I have done- végeztem. I have/has+ V3

Tipikus kérdésekben is: Have you ever been to London?

2014. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!