Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan tanultatok meg...

Ti hogyan tanultatok meg Angolul, mely módszert ajánlanátok ami legpontosabb és gyorsabb?

Figyelt kérdés

Van némi alapismeretem, de igazából csak bizonyos szavak ismerete, vagy nagyjából megértek egy mondatot ha elolvasom, de semmi más, szóval inkább azt mondom a nulláról indulnék, ha nem is teljesen.


Előre is köszönöm a komoly válaszokat, a debilisek pedig kérem tartsák meg maguknak a hülyeségüket.


2014. márc. 14. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Iskolába jártam.
2014. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

én sok nyelviskolát kipróbáltam..nem mondom,hogy nem volt jó,de én úgy éreztem,hogy gyorsabban is tudnék haladni,de a magántanárt nem tudom megfizetni-:)

Most a nyelvipercek.hu-ra fizettem be (a teljes anyagra) nekemnagyonbejön! Lassan függő leszek (mérges vagyok,ha valami miatt ki kell hagynom egy napot,sőt azt is észrevettem,hogy programot mondtam lmiatta) A nyelvtan szuper anyag,a letölthető hanganyokg

2014. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Bocsi,hamarabb elment:-D

Viszont hiányzik a "beszélgetés" a csoporttársakkal. Bár elvileg van olyan funkció,hogy anyanyelvi tanár ad skypon igény szerint órát. Ezt én még nem próbáltam.

2014. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Egy ideig, mondjuk alapfokig jó a tanfolyam, de utána mindenképp válts magántanárra. Ha kiszámolod, egyáltalán nem drágább mint egy tanfolyam, sőt!

Nézzünk egy példát: elmész egy 40 órás tanfolyamra, ami 40000 ft. Óránként, azaz 45 percenként 1000 ft.-ért tanulhatsz minimum 4 emberrel együtt. Ezért az árért ha 5 fős a csoport, rád 9! perc jut. És akkor már jó helyzetben vagy, mert az első óra mindig a házi feladatok ellenőrzésével megy el és kegyetlenül megszívod, ha nem vagytok mindannyian ugyanazon a szinten. Mert ha valaki gyengébb, nem tudtok haladni, ha meg erősebb, akkor az önbizalmatok megy le a pincébe. Egy tanfolyamon véleményem szerint az egyéni fejlesztés szinte lehetetlen.

És eljutottunk a magántanárhoz.

Ha hozzá jársz, a kifizetett időt csak rád szánja, Téged fejleszt, a saját tanulási típusod szerint. Persze meg kell keresni a megfelelő tanárt. Én pl. azonnal otthagytam azt amelyik azzal kezdte, hogy vegyük elő a tankönyvet és kezdjük megoldani a feladatokat! Na nem, könyvet kitöltögetni otthon is tudok, ezért nem fizetek ki neki pénzt.

Összegzésül: két gyerek, munka és egyetemi képzés mellett másfél év alatt letettem az angol középfokút így. Hetente egyszer, másfél órát tanultam a tanárral és most is így járok egy másikhoz, aki a beszédemet fejleszti. Jelenleg a felsőfokhoz közelít a tudásom és folyékonyan, akcentus nélkül beszélem a nyelvet (hála a magántanárom shadow reading módszerének amiről korábban sose hallottam tanfolyamokon).

2014. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!

Teljesen a nulláról kezdted az angolt?

Összesen hány órát fordítottál hetente az angol tanulásra?

2014. márc. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Többször ugrottam neki a nyelvtanulásnak és mindig kudarcba fulladt a kísérletem ezért elkönyveltem magamban, hogy nincs nyelvérzékem. Jártam tanfolyamokra de meg se mertem szólalni. Értettem miről van szó, de rettegtem kinyitni a számat. A magántanárhoz alapfokhoz közeli nyelvtudással mentem. Ő fogta a fejét, mert szerinte a tudásom olyan volt mint a különálló téglákból összerakott fal, amit nem tart össze a habarcs. Fogalma se volt hogyan építsen rá bármilyen tudást, rendesen megszenvedett velem.
2014. márc. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz még: hetente másfél órat jártam a tanárhoz.
2014. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!