Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet szépen részvét...

Hogyan lehet szépen részvét nyilvánitást fogalmazni angolul?

Figyelt kérdés
Részvétet kellene nyilvánitani!?Egy svéd barátom édesanyja elhunyt, szeretnék neki egy pár sort irni. Baráti viszony van köztünk hogyan lehet ezt szépen megirni smsben?
2009. dec. 15. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de szerintem :'Accept my truthful condolence' (Fogadd őszinte részvétem), vagy csak simán az I'm sorry (Ez nem tré egyáltalán, náluk ez olyasmit tesz, hogy igazán sajnálom). Csak hát mivel a barátod svéd, így lehet, hogy furcsállná egy kicsit a másodikat, míg a 'hideg' angoloknál teljesen oké.
2009. dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
I'm sorry for your lost.
2009. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :S
2009. dec. 15. 14:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lost, mert az melléknév, hanem loss. A condolences többes számban használatos. Tankönyvi példa:

Dear ....,

I was so shocked to hear of the death of your mother. Do please accept my condolences in your great loss.

I know there is nothing I can say to lessen your grief. But still, if there is anything at all that I can do to help, I do hope that you will ask me.


Yours,

2009. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hehe utolsó ez groteszk:) tankönyvből sms-t írni, dehát ezt is meg kell tanulni.
2009. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolso elötti.. Lehet hogy tankönyvi példa, de nagyon szép volt. Ilyesmire gondoltam én is. Köszönöm!
2009. dec. 16. 09:11
 7/7 anonim válasza:
Svédül: Jag beklagar sorgen.
2017. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!