Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 nyelvvizsga magnóhallgatásá...

B2 nyelvvizsga magnóhallgatásánál mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval gyakoroltam egy csomót és úgy vettem észre hogy jól kihallom mit mondanak, csak akkor tévesztek ha nem értem a szavak jelentését. Tehát ahol a szavak 80%-ának a jelentésével tisztában voltam, ott a 10-ből 9-8-at legalább eltaláltam. De ahol olyan szó van amit nem tudok mit jelent akkor tévesztek. Ezt ki lehet valahogy küszöbölni? Magnózás helyett inkább olvassam a szótárt?
2014. márc. 21. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Ne görcsölj ennyit például hülyeségéken. Lesz pár hibád. Na és akkor mi van? A lényeg, hogy lerakd a vizsgát.

Máskülönben nézz minél több filmet eredeti nyelven, lehetőleg felirat nélkül egy idő után, nagyon sokat javít a listeningen.

2014. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Ha mostanában lesz nyelvvizsgád, akkor semmit sem tudsz tenni.

Ha hetek/hónapok múlva mész, akkor is még lehet kevés az időd, a legjobb, ha mindent angolul nézel, filmeket, sorozatokat, stb, felirat nélkül vagy esetleg angol felirattal.

Így hónapok, vagy még inkább évek alatt elég jó lesz a hallásod, és egy középfokú nyelvvizsgán nevetve átmész.

Ha mostanában mész nyelvvizsgázni akkor tényleg semmit sem tudsz tenni, nem fogsz pár nap alatt hirtelen többet érteni hallott szövegből, mint eddig.


Írásod alapján azért elég sokat értesz, ez már elég lesz a nyelvvizsgához.

2014. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Holnap megyek vizsgázni. Csak mégis parázok, mert mi van ha olyan kérdéssort kapok, amiknél nem is értem mire kell választ adnom? :( Gyakorláskor az ilyeneket nagyon elrontottam.

2014. márc. 21. 17:13
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

"mi van ha olyan kérdéssort kapok, amiknél nem is értem mire kell választ adnom?"


Akkor bizony szívás van, de szerinted holnapra mennyit tudnál ezen javítani? Semennyit.


Vagy menni fog, vagy nem, de később még meg lehet próbálni, több idő alatt meg azért lehet már fejlődni.

Egyébként ha nem most mész továbbtanulni egyetemre, akkor ráérsz még nyelvvizsgázni, hisz addig abszolút semmi hasznát nem veszed az egésznek, jelentkezésnél meg +28 pont, szóval ráér ha csak akkor csinálod meg.

Ha most mész egyetemre és nem jönne össze az nagy szívás, mert nem csak a pénzt bukod be, hanem akár az is lehet, hogy nem kerülsz be oda, ahova jelentkeztél, de tényleg ne aggódj ez miatt, vagy menni fog, vagy nem, nem tudsz ezzel mit kezdeni holnapra, ha nem megy akkor akár egy év múlva újrapróbálkozol, és addigra már meglesz.

2014. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Origora mész?

Bár végülis mindegy

2014. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!