Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam...

Melyik nyelvet tanuljam inkabb masodik nyelvnek? Spanyolt vagy nemetet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a nemet beszeltebb nyelv europaban viszont a spanyolt beszelik del amerikaban es mexikoban is viszont europaban az angol is elegge jo na mindegy inkabb a nyelv egyszerusege erdekelne melyik az egyszerubb nyelv?? A beszeltsege mindegy
2014. márc. 22. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Őszintén: látsz reális esélyt arra, hogy valaha Dél-Amerikába menj? Sosem értem, amikor ezt hozzák fel a spanyol mellett...


Egyébként egy válasz van: amelyik jobban vonz. Most lehet azzal jönni, hogy mennyire hasznos, de még sosem hallottam ,hogy valaki csak azért tudott megtanulni egy nyelvet, mert hasznos, viszont nem vonzotta különösebben. Ha vonz, az motivál, és hát mindig eléggé nehéz a második nyelvet magas szintre fejleszteni. Ezért fontos a motiváltság.

2014. márc. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
mindenkinek más az egyszerűség. németet négy évet tanultam, angol mellé, de nem szerettem, nem is nagyon ment. a spanyolt viszont könnyen tanultam, még mikor nem tudtam beszélni akkor is értettem sok mindent. egyrész gyönyörű, dallamos, könnyen bele lehet szeretni. másrészt spanyol nyelvtudással könnyű érteni az olaszt és portugált, majd a franciát is könnyebb tanulni. de amúgy amelyik jobban tetszik-az fog jobban menni :)
2014. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Évekkel később álltam neki spanyolul tanulni mint németül, ráadásul kevesebb időt is fordítottam rá mégis előbb levizsgáztam belőle.

Spanyolban valahogy a szabályok és a kiejtés is magától értetődőnek tűnik.

2014. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jajj koszonom minden valaszolonak es igen nekem is a spanyol sokkal jobban tetszik mint a nemet ugyhogy nagy valoszinuseggel az is lesz koszonom minden valaszolonak!! :)
2014. márc. 23. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!