Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti ezt hogy fordítanátok? ANGOL!

Ti ezt hogy fordítanátok? ANGOL!

Figyelt kérdés

"The idea was taken to India by Alexander the Great and his army,and from there it spread to China and other parts of Asia."

Esetleg így nem jó? "Az ötlet Nagy Sándor és a hadserege által eljutott Indiába, innen pedig elterjedt Kínába, és Ázsia más részeibe."



2014. márc. 23. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Magyarul se értelmes...

" Az ötlet Nagy Sándor

és a hadserege által eljutott Indiába," Ez mit akar jelenteni??

2014. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De jó, csak magyarosíthatsz rajta picit, nem kell annyira látszódnia, hogy ez szenvedő szerkezet.


Az ötletet Nagy Sándor és hadserege honosította (nem baj, hogy ennek fordítod) meg Indiában, majd innen kiindulva ugyanez az eszme elterjedt (nem baj, hogy 'átterjedt', én olyat nem mondanék, hogy 'átterjedt Kínába') mind Kínában mind Ázsia egyéb részein.


Plusz a '-ba'/'-be' és '-ban'/'-ben' toldalékokra nagyon figyelj, mert olyan nincs, hogy "elterjedt Kínába". Olyan van például, hogy:


- átterjedt Kínára (de ezt más példával használd, mondjuk betegséggel, az átterjedhet [ez magyar nyelvtan, nem angol])

- elterjedt Kínában


Lehet még jobb fordítást találni, de csak szépség kérdése. Ezt elfogadnák nyelvvizsgán.

2014. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A magyar ritkán használja azt, hogy által. A passzív mondatot aktívban kell fordítani. Az ötletet Nagy Sándor és a hadserege vitte el (esetleg juttatta el) Indiába, és onnan elterjedt Kínába és Ázsia más részeibe. Amint látod, én az innen-nel is vitatkozom, mert Kína ott van, és nem itt. Meg az eredetiben is here van.
2014. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most, hogy leírtam a választ (3.), tulajdonképpen igaza van a fölöttem lévő (2.) válaszolónak az el-/át- -ban/-ba ügyben.
2014. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:))
2014. márc. 23. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!