Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ha csak olvasáshoz...

Hogy ha csak olvasáshoz akarom megtanulni az egyik nyelvet, akkor a japán vagy a koreai nyelv lenne a könnyebb?

Figyelt kérdés
Csak az lenne a lényeg, hogy eltudjam olvasni és megértsem a kiválasztott koreai/japán könyvet (mindkét nyelvből van sok ami érdekelne,). Azt tudom, hogy a japán írás-olvasás nehezebb (már megtanultam kb. 900-1000 kanjit, de még megkéne tanulnom kb 1100-at, valamint utána az összetett kanjikat) , azonban a kérdésem lényege, hogy a koreai írás-olvasás megtanulása mennyivel lenne könnyebb, gyorsabb, ha most kezdeném el?

2014. márc. 27. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Semmivel nem lenne szerintem könnyebb. Ahhoz meg, hogy el bírj egy japán nyelvű könyvet olvasni, jóval komolyabb tudás kell, mint bevágni X db kanjit. Pl. a nyelvtant se ártana tudni, az meg a világ legnagyobb ökörsége, hogy ha nyelvet tanulsz, akkor a beszédet és az írást nem gyakorlod. Tudnál legalább egy jó nyelvet!!!
2014. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"mint bevágni X db kanjit. Pl. a nyelvtant se ártana tudni" Ez elég egyértelmű. Azonban a japán nyelvtan hihetetlenül könnyű (angol nyelvtan sem valami nehéz, de a japán még annál is könnyebb).


" legnagyobb ökörsége, hogy ha nyelvet tanulsz, akkor a beszédet és az írást nem gyakorlod. Tudnál legalább egy jó nyelvet!!!"


Nekem egyenlőre elég a munkámhoz az angol, német nyelvtudásom. Mint a kérdésben leírtam: Egyszerűen csak hobbiból elakarok olvasni néhány koreai, japán könyvsorozatot, amiknek további lefordítása angolra valószínűleg még évekig fog tartani ( értelemszerűen német, magyar fordításba pedig többségében belese kezdtek).


Ezért érdeklődtem a koreai, japán nyelvtudóktól, hogy szerintük érdemesebb lenne-e elkezdenem most elkzedenem koreait tanulni (és legfeljebb gyakorolni az eddigi japán tudnivalókat), vagy teljesen hagyjam békén a koreait amíg meg nem tanulok elég jól japánul.

2014. márc. 28. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Unokatestérem tanult koreaiul és elvileg az írása nagyon logikus. A nyelvtan nehezebb , mint az angolé. Remélem segítettem xx
2014. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan belevághatsz a koreai nyelvbe. Az írása nagyon egyszerű és 3 nap alatt megtanulható ezt állították. Én nem vagyok nagy nyelv tanuló, de ez még nekem is ment. Ráadásul kevés jel is van benne. Neten fenn van több nyelvkönyv is angolul, magyarul. Más japán és koreai nyelvet tanulóktól hallottam, hogy a koreai könnyebb.
2014. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!