Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dexam nyelvvizsgához (angol)...

Dexam nyelvvizsgához (angol) hol találok felkészülést segítő dolgokat (mire figyeljek, tapasztalataitokra vagyok kíváncsi)?

Figyelt kérdés
nyelvvizsgát szeretnék majd tenni angolból, hol vannak hozzá anyagok, miből készüljek, ti miből készültetek, milyen könyvekből? milyen jegyzetekből? teszteket hol találok? milyen speciális jegyzetek vannak?

2014. márc. 28. 05:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szóbeli vagy írásbeli?

Lehet venni egy könyvet azt hiszem 2000 ft a dexam oldalán.

Benne vannak a típusfeladatok.

ncore-n van 1 könyv, néhány példafeladattal, azok is jók, hanganyag is van.

a dexam oldalán vannak mintafeladatok, de azok középszinten nehezebbek, mint amilyenek valójában szoktak lenni. De gyakorlásnak jók.

az írásbeli részére én annyit tudok mondani, hogy a szövegértés, lyukas szöveg, igaz hamis megoldásához nem kell nagy előélet, 2 levelet kell írni, az első lehet: információkérős, panaszkodó vagy munkára jelentkezős (ritkán baráti), ezekhez van pár fontos kulcsmondat, ez is bennd lenne a 2000 ft-s könyvben, a betanult sablonokkal

2014. márc. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, véletlenül elküldtem,

Folytatás: * van néhány fontos kulcsmondat, azokat érdemes megtanulni..

A másik levélre max úgy tudsz készülni, hogy tanulsz mondatösszekapcsoló elemeket, (moreover, otherwise stb.)

A dexam oldalán a mintafeladatoknál van levél is, egy leíró levél, (ez a második levél) annyira talán azért nem nehéz.

A szóbeliről nincs sok infon, nem a DExamnál tettem. De abban a könyvben, vannak kérdések amelyek "előfordulhatnak" a vizsgán. (szóbelin, ahol vizsgáztatótársad is lesz, youtuben fent van egy dexam szóbeli :) nézd meg

2014. márc. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. márc. 28. 07:23
 4/4 anonim ***** válasza:

A szóbeli nem nehéz. Én dexamnál csináltam és meglepően jól pontoztak. A lényeg, hogy illedelmesen kell viselkedned. lehetsz egy kicsit vicces is. Szeretik az ilyet. Néhány jól irányzott, helyes mondat leveszi őket a lábukról. Az elején van 10 perced kidolgozni a témát, amit választasz. Ez általában nagyon lehetetlen téma és teljesen elrugaszkodott dolgokról kell beszélni. A vizsgázók nagy része nem is érti a szöveget, de ragadj ki belőle néhány kulcsszót és ha nem is kapcsolódik annyira a szöveghez a mondanivalód, az sem olyan nagy gond. A vizsgázótárssal való beszélgetés nem rossz. Ott már hétköznapibb témák vannak. A vizsgáztatóval való beszélgetés meg annyi, hogy van 2 mondat, amit feltesz neked a vizsgáztató és arra kell válaszolnod. Ennél is kicsit fura témák szoktak lenni. De alapvetően rendesek. A magnós rész nem olyan gáz. Ha előre ülsz, viszonylag közel a magnóhoz, akkor még érted is mit mondanak.


Az írásbeli már nehezebb dió. Jellemzően vizsgázóbarátnak mondják a vizsgájukat a dexamosok, de egyébként nem az szerintem. Nagyon feszélyezett a hangulat. Megmukkansz véged van. A feladatok becsapósak legtöbbször. A levelek szövege elég könnyű és érthető. Sokat sem kell írni szerencsére, de szeretik lepontozni, úgyhogy figyelj, hogy helyes legyen. Az igaz-hamisra figyelj nagyon, kissé becsapós. Inkább bemákolni szokták ezt is. A többi pedig elmegy.


Felkészülni úgy tudsz leginkább, hogy a honlapon lévő feladatokat megoldod, plusz ez a Dexamos könyv megvan a neten is valahol. Letöltöd és kitöltöd. Én még javaslom, hogy leveleket írkálj sokat. Mutasd meg egy hozzáértőnek is, hogy javítsa ki és tanulj belőle. Sokat segít. Ja és hagyj elég időt magadnak a vizsgán. Legyél megfontolt. Piszkozatírással sok idő elmegy, mert az egész levelet át kell írnod utána a rendes lapra és egyébként is a lapok úgy vannak összetűzve, hogy én elsírtam magam az idegtől, amikor írogattam át a piszkozati lapról a rendes lapra a dolgokat. Szóval csak ügyesen, megfontoltan.

2014. márc. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!