Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha egy magyar egyetemen Japán...

Ha egy magyar egyetemen Japán szakra akarok menni akkor nem baj ha nem tudok semmit sem Japánul? És nincs semmilyen Japán nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés

2014. márc. 28. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

ha nem tudsz semmit japánul, miért akarsz japán szakra menni?

egyébként tuti, hogy baj.

2014. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem baj, mivel nem feltétele a felvételinek.
2014. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
És hogy miért akar japán szakra menni? Hát gondolom azért, hogy megtanuljon... :D
2014. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az alapoktól kezdik, mivel a többség, aki japán szakra megy nem tanulta korábban a nyelvet és így mindenki egyforma eséllyel indul.
2014. márc. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

És ez érvényes akkor is ha nem főszakként akarom felvenni?

2014. márc. 28. 22:20
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, minorként úgy tudom, hogy feltétel a középfokú japán nyelvvizsga.
2014. márc. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Nem baj ha nincs nyelvvizsgád,nem feltétele a felvételinek de azt elvárják,hogy legalább alapszinten ismerkedj meg a nyelvvel mielőtt oda mennél.
2014. márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nem, minorként úgy tudom, hogy feltétel a középfokú japán nyelvvizsga."


Károlin nem kellett a minorhoz nyelvvizsga. Oda jártam 4 éve, akkor mehetett bárki aki akart, nem tudom most is így van-e még. Én nekem ugyan volt nyelvvizsgám japánból, és így az első félévet nem kellett megcsinálnom, mert elfogadták, de a többit azt ugyanúgy végigjártam mint egy kezdő.

De ha egyetemen akarsz japánul tanulni akkor valamennyire már érdemes készülni a nyelvre mert nagyon hajtják a kezdő diákokat. Eleve lesz egy rés közted és a nyelvvizsgázottak között, és így neked sokkal nehezebb lesz felzárkózni.

2014. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. márc. 31. 17:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha teljesen kezdő vagy, akkor heti 6x90 percben tanítják a nyelvet is, ami valljuk be, édes kevés. Elvileg első félév végére kellene a JLPT N5-ös, első év végére pedig N4-es szintjére eljutni. Ami még mindig nem magas szint, mégis, egy év alatt csak nagyon megfeszített tempóban érhető el, ráadásul az alapos begyakorolásra nem sok esély van.


Japántanárként mondom, hogy több olyan diákom is van, aki az egyetemen japán szakos, és komoly nyelvi problémái vannak. Nem ritka, hogy a 3. év végére még az N3-as nyelvvizsgát is éppen hogy le le tudják tenni, holott a munkavállaláshoz az annál még nehezebb N2 a kívánatos.


Azt javaslom, hogy ha kezdőként mész japán szakra, a nyelvet külön is tanuld, ne csak arra alapozz, amit ott tanítanak. Ugyan a hetente írott zh-id lehet, hogy jól fognak sikerülni, de az egyáltalán nem azt jelenti, hogy a nyelvet használni is jól tudod. Az egyetem nem nyelviskola, és ezt előszeretettel hangoztatják is.

2014. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!