Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol könnyű nyelv, tanulás...

Spanyol könnyű nyelv, tanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok és jött egy spanyol osztálytársam, én sokat segítek neki magyarul ő segítene nekem spanyolul mert érdekel is, szerintetek érdemes vele foglalkozni, nem nagyon bonyolult nyelv ?
2014. ápr. 1. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Nem túl bonyolult, de az angoltól nehezebb. Annyiban könnyű, hogy az angolban sok a latin eredetű szó, a spanyol meg újlatin nyelv, tehát lesznek ismerős szavak (pl.difficult-difícil). Viszont van 3 nem, ragozás, egyeztetés. De én szeretem a spanyolt :-)
2014. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A srác is beszél angolul és állítja, hogy könnyebb, mint az angol, hát kíváncsi leszek, szerinted 1 év alatt lehet valamit össze kaparni úgy, hogy minden nap "rá vagyok szorulva" ?
2014. ápr. 1. 20:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze, simán! :-)
2014. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyebb mint az angol. Úgy vettem észre hogy pár kivételtől eltekintve spanyolban a kiejtés, helyesírás és nyelvtan is azt a logikát követi hogy mindig a legkézenfekvőbb megoldás a helyes.
2014. ápr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Milyen 3 nem? O.o

Csak kettő van, azt is nagyon könnyű megtanulni... Minden -a, -ción/-sión, -dad végű nőnemű (la) és minden -o, -ma végű hímnemű. Van egy két kivétel (pl.: día, agua...) meg van néhány, ami nem ezekre végződik, szóval még azt kell megtanulni. De nagyon egyszerű, ne egy némethez hasonlítsd.

A nyelvtannál a Subjuntivo és a sok igeidő, ami nehezíti az ember dolgát, de ez az angolban is megvan, csak a spanyolban legalább a kiejtés is egyszerű.

Gyorsan el lehet jutni egy bizonyos szintre.

2014. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval összegezve egyszerűbb, mint az angol és én anno 9 hónap alatt jutottam egy jó erős középszintre minden napos gyakorlással.
2014. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Én tanultam angolt, németet, spanyolt.

Bárki bármit mond, az angolnál egyszerűbb nyelv nem létezik. Az elején nehéz a kiejtés miatt, de ha azt megszokod a nyelvtanja szinte 0. Nem ragozza az igét, nincsenek nemek, nem egyezteti a mellékneveket.


Nem mondanám, hogy annyira könnyű nyelv a spanyol. Nem a nemek miatt, hanem elsősorban az igeidők miatt. Mert még az angolnál is több van benne, és minden igét ragoz,és persze a gyakran használatos igék kivételek.

Ennek ellenére én biztosan nem hagynék ki egy ilyen lehetőséget (bármilyen nyelvről legyen szó). Annál is inkább, mert nem lehet összehasonlítani a nyelvtanulást, ha egy anyanyelvitől tanulsz vagy ha egy magyar idegen nyelvtanártól.

Ami miatt még szerintem nehéz, hogy nyilván beszélned kell emberekkel, ha munkában szeretnéd használni, és az a távolság miatt csak telefonon megy. Nekem van belőle egy szakmai középfokúm, de a telefonban szinte semmit nem értek, mert annyira temperamentumos nép, hogy úgy beszélnek, hogy levegőt sem vesznek közben. Talán még az olasz az ilyen nagyon hadararós népség, de pl. a németeket simán megértem a telefonban.

2014. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3 nem tényleg elég nagy ökörség, annyi, hogy a "lo" névmás egy amolyan pszeudo-semlegesnemet jelöl.
2014. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5-ös, az agua nőnemű szó, csak ejtéskönnyítésnek kap el-t, de nőnemű melléknevet kap, és a többesszámú névelője is nőnemű. Csak mondom.
2016. máj. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!