Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki magától tanult nyelveket,...

Aki magától tanult nyelveket, az hogy tette?

Figyelt kérdés
tippekre, módszerekre vagyok kíváncsi, hogy saját erőből ki, hogy csinálta
2014. ápr. 3. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Beszereztem több személyes megítélésem szerinti hasznos nyelvkönyvet, szótárt, hanganyagot és a magam tempójában dolgozom fel szépen. Nem jut rá sajnos minden nap időm, ideális esetben 2*20 percet foglalkoznék az anyaggal. Oroszul tanulok így, jól megy.
2014. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fontos a sok türelem. Amíg az nincs, nehéz dolgod lesz.

Azon kívül igen, kellenek jó könyvek, segédanyagok. Minden nyelvből van rengeteg a neten, csak tudni kell keresni. Nézegess nyelvtanulós fórumokat, sokan anyagokat is tesznek fel.

Konkrét módszert nem alkalmaztam, csak noszogattam magam, hogy ne akarjam feladni. Lám, februárban sikeresen lenyelvvizsgáztam, nyáron kezdtem neki tanulni.

Bár nekem volt segéderőm, egy, a célnyelvet anyanyelvi szinten beszélő rokonom, aki segített a nyelvtani dolgokat megérteni, és kijavította a feladataim, ha nem volt megoldókulcsom. Szerintem neked sem árt valakit megkérni ilyenekre. És szerintem az is jó, ha van kivel tanulni. Nagyjából egy szinten legyetek, hogy ne érezze egyikőtök sem kényelmetlenül magát, valamint hogy húzzátok egymást a jobb teljesítmény felé.

2014. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!