Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A the szót hogyan kell kiejten...

A the szót hogyan kell kiejteni a united states és united kingdom előtt?

Figyelt kérdés
Elvileg dö-nek kellene, de az orszgánevek előtt a hangsúlyosság miatt di?
2014. ápr. 5. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a 2.-at preferálnám. Bár ez inkább akcentus kérdése, és szerintem nincs túl sok jelentősége hogy hogyan mndod.
2014. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom akkor lesz "di", ha a következő szó magánhangzóval kezdődik.
2014. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg.


[link]


Ebből láthatod, hogy hangsúlyozatlan formában (azt 'weak'-nek hívják, mert hangsúlyozásra az erős formákat használják) lehet 'i' vagy 'ə' (~ö) is a vége.


Aztán nézd meg ezt:


[link]


'How do we pronounce the?' részen ott a leírás. 'sound'-ot ír, tehát ahol magánhangzót ejtünk 'the' után, ott 'i' van a kiejtés végén hangsúlyozatlan (gyenge) ejtésben. Ahol mássalhangzót ejtünk utána, ott 'ö' van a kiejtés végén hangsúlyozatlan esetben.


Ha megnyomod (hangsúlyozod = erős/strong kiejtési formáját használod), akkor mindenképpen ':i' (hosszú 'í' fonetikus jelölése) van a végén.


Aztán nézd meg ezt:


[link]


Nézd meg a fonetikai jelölésénél, hogy mi az utolsó hang és hasonlítsd össze a másikkal, amit linkeltem. Láthatod, hogy nem ugyanaz a hang van a 'the' kiejtésének elején, mint a 'united' kiejtésének végén, azaz a 'the' elejét NEM magyar 'd'-vel ejted, csak hasonlít rá picit a használt hang. Ez a hang nincsen a magyarban.


Hangsúlyozatlan esetben magánhangzó után 'i'-vel ejted a 'the' végét. Ezt írtam. Az egynyelvű szótárak néha 'i'-nek írják ezen kiejtés végét, néha 'i:'-nek (hosszú 'í').


Néha lemarad egy-egy kiejtés kiírása a szótárakban, de ritkább eset, elég megbízhatóak ezek a szótárak. Például a Cambridge-s szótárban a 'the'-nél nem szerepel a magánhangzók előtt ejtett gyenge alak. Viszont a szabályban meg leírja (azt linkeltem).



"Elvileg dö-nek kellene, de az orszgánevek előtt a hangsúlyosság miatt di?"


Az országneveknek ehhez semmi köze. Én egyszer írtam valakinek itt, hogy az USA sokszor kerül hangsúlyos helyzetbe, de ez NEM szabályszerűség, hanem szimplán csak az USA-ról van szó. Nagyon sok mindenben élenjárnak, hírekben sokszor szerepelnek például. Arra nincs szabályszerűség, hogy mikor hangsúlyoz az ember valamit, de híradóban például nagyon gyakran. Mindig a kiejtést (az első kiejtett hangot) nézd a fonetikus átírásban. Valamelyik emberke itt múltkor megpróbálta megmagyarázni, hogy a fonetikai jelöléseket manapság senki sem használja szinte. Nos, ez nem így van, az igenis fontos, azzal tudod normálisan megtanulni a kiejtést.

2014. ápr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

akkor most dö-nek vagy di-nek kell ejteni?


tudom, hogy nem tiszta d-nek kell ejteni a th-kat csak azt nem tudtam betűvel leírni

2014. ápr. 7. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam elég bőven leírni neked. Mi az, ami nem volt belőle érthető? Nyugodtan idézhetsz is akár, nem haragszom meg.


Ha nagyon nem megy az ilyen karakterek beírása, akkor legrosszabb esetben kijelölöd a fonetikus szimbólumot egy online egynyelvű szótárban és copy-paste-eled. Például ez is jó:


[link]


ð

2014. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!