Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell kiejteni ezt az...

Hogyan kell kiejteni ezt az angol szót (több verziót is hallottam már)?

Figyelt kérdés

Íme egy ismert szó: behind. Ezt nemcsak dalokban, de tv-ben is hallottam már - ez most csúnya lesz - "báhájnd"-nak ejteni, holott még kisiskolás korunkban angol órán is "bihájnd" volt.

Ez amerikai angol lenne? Azért kételkedem ebben, mert ők se mind ejtik így... Lehetséges, hogy egy terület tájszólása?

Jelentésbeli különbség az nincs, ugye?

Köszönöm előre is a segítséget! :)


2013. dec. 31. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
én is bihájnd-nak tanultam, de bahájnd-nak ejtik szerintem
2013. dec. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fonetikai jeleket kell megtanulni igazság szerint, nem csak szimplán megpróbálni kihallani, hogy hogyan ejtik ki.


'bihájnd'-nak ejtik, és a második szótag meg van nyomva. Ennél a konkrét szónál nem igazán van különbség a kettő angol között. Legalábbis azon nyelvnél, amit tanulunk (németnél irodalmi nyelvnek hívják, angolnál nem tudom minek).


Igen, lehet egy tájszólás, lehet véletlen nyelvbotlás, stb..

2013. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is "bihájnd"-nak tanultam (a wikiszótár szerint is az a helyes [link] de sokszor hallom a "báhájnd"-ot, azt hiszem, eddig még csak amerikaiak beszédében találkoztam vele. Lehet, hogy helyi specialitás, nekem égnek áll a hajam, ha meghallom :) Jelentésbeli különbség egészen biztosan nincs.
2013. dec. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mivel az első szótag hangsúlytalan, igazából csak b'haind

szinte bármit hallhatsz oda, próbáld ki egy magyar szóval, gyerEmekem, gyerÖmekem, gyerAmekem, gyerÁmekem, ha mindig nagyon röviden mondod a betoldott magánhangzókat, nem lesz feltűnő a különbség

2013. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amerikai b(i)hájnd, britt lehet b(ö)hájnd is vagy b(e)hájnd is, de mindenképpen az i vagy az ö vagy e sokkal rövidebb, mintha nem is lenne.

PS régen nem voltak igazi magánhangzók

2013. dec. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!