Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb. milyen szinten kell...

Tomikaf1 kérdése:

Kb. milyen szinten kell tudnom németül hogy megértsenek, és én is megértsem amit mondanak? (Most Áprilisban megyek egy A1 vizsgára) Iskolás vagyok Németben, elég jól beszélem a nyelvet mert itthon már tanultam.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 6. 00:52
 1/2 anonim válasza:

Ha érted amit mondanak és ők is értik amit te mondasz, akkor már egy egész jó kommunikációs szinten vagy.


Magyarán, egész jónak kell lenned! :D


Szerintem ezek a szintek vannak a nyelvtanulásban:


1.) 0 nyelvtudás: Egyetlen szót sem beszél az adott nyelven, még a legalapvetőbb szavakat sem (pl.: ja, nicht).


2.) Szinte semmi: Alapvető szavakat már ismer, kommunikálni viszont nem képes. Amit a körülötte lévők mondanak, egyáltalán nem érti, legfeljebb 2 percenként 1-2 szót.


3.) Gyenge nyelvtudás: Már mondhatni sok szót ismer, de verbálisan kommunikálni képtelen. Ha szépen, artikulálva beszélnek hozzá, azt úgy ahogy megérti, válaszolni viszont nem tud. Mondanom sem kell, hogy aki nem artikulál és nem rágja a szájába amit közölni szeretne, azt nem érti meg.


4.) Alapvető kommunikációs szint (egész jó): Több szót ismer mint a 3. és már képes verbális kommunikációra. Magyarán képes válaszolgatni/reagálni egy beszélgetésben, igaz, sok nyelvtani és kiejtési hibával. (Ez már az "eladni nem fognak" szint, ha így jobban tetszik :D.) Természetesen még mindig vannak dolgok amiket nem ért.


5.) Jó kommunikációs szint: Már mondhatni mindenről képes beszélgetni, kevés dolog van, amit nem ért. Magabiztos ha meg kell szólalni és már viszonylag kevés nyelvtani hibát vét. Akcentussal beszél, de érthetően.


6.) Anyanyelvi szint: Úgy beszéli az - ekkora már nem -idegen nyelvet, mint a saját anyanyelvét.

3-4 év alatt el lehet érni, ha sűrűn vagy anyanyelvűek között. Van akinek kevesebb idő is elég az eléréséhez, attól függ, ki mennyit van anyanyelvűek között és mennyire van rákényszerítve hogy beszélje a nyelvet.


Olvasd el Benny Lewis-től a "Language Hacking Guide" című könyvet, ha érdekel. (psszt.: nCore -ról le lehet tölteni, bár szerintem az író megérdemelne annyit hogy megvedd.):)

2014. ápr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ :-) Én talán a 4-5 között vagyok :D
2014. ápr. 11. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!