Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC német nyelvvizsga, ebben...

TELC német nyelvvizsga, ebben a feladattípusban milyen logikázással tudok jobb pontokat elérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Telc nyelvvizsgára készülök,és csak 1 vizsgarész megy nehezen,ez a lyukas szövegbe való szóbeírás.

[link]

2 Sprachbausteine (Teil 2) - 16 oldal

Nem tudtok tippeket adni,hogy hogy találjam meg az odaillőt?


2014. ápr. 9. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg kell érteni az egész szöveget, utána tudod megkeresni az megfelelő szót, ami a hézagba illik-
2014. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia :)

Szerintem olvasgass egy pár német TELC-ről szóló bejegyzést. Ne csak itt máshol is. Nagyon nem ajánlják senkinek, mert míg régen egy nagyon jó nyelvvizsga volt, ma már sehol sincs. Nagyon gyenge, és sok helyen pont ez miatt el sem fogadják. Szerintem érdemes lenne egy másik nyelvvizsgát csinálnod. Ha már fizetsz érte legyen is haszna és értelme is. Ha gondolod szívesen segítek a választásban. Szerintem ne TELC-et csinálj.

Egyébként ennél a feladattípusnál, mint német nyelvtanár azt javaslom, hogy olvasd el először a szöveget úgy hogy üresen vannak hagyva a helyek. Tudni fogod, hogy kb. miről szól a szöveg. Ez után próbáld meg magadtól kitalálni mi mehet a lyuk helyére, vagy legalább a szófaját, és utána válogass.

2014. ápr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már késő.Holnap vizsgázok.

Az a baj,hogy ez a módszer nekem nem nagyon vállt be,mert az utóbbi nem tudom hány évben a tanárom nem kérte számon a szavakat,így a szókincsem(ünk) fejletlen.És egy csomó új szó van az ilyen szövegben,ami sokszor hasonlít egy másik szóra,de erre nem alapozhatok,mert sokszor teljesen mást jelent.

2014. ápr. 11. 08:12
 4/7 anonim válasza:

Szia, én is holnap megyek Telc német nyelvvizsgára(B2), szerintem ezt úgy lehet a legkönnyebben gyakorolni, hogy minél többet megcsinálsz és egy idő után rá áll az agyad.

Illetve figyelsz az apró jelekre, pl van-e zu a mondatban, múltidő-e, passzív-e milyen estben van a névelő, stb...

Kalappal!

2014. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
akik szombaton vizsgáztatok! Milyen volt a vizsga? Nehéz, közepes, könnyű?
2014. ápr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én megcsináltam a telc-es könyvet végig.Mindenhol 75%+ volt.

Most szerintem megbukok :D

A legfőbb különbségek:

A címválasztásnál az összes ugyan úgy az orról szólt,szóval 1 szöveghez nem 2 cím közül kellet választani,hanem 10 közül.(Míg a könyvben egy szöveghez két cím)

A szóbeírásnál a beírandó szavak nagybetűvel volt,és így az ismeretlen szavaknál nem is tudtam,hogy az főnév vagy melléknév

2014. ápr. 14. 06:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát igen... ez a csali benne. A könyv mindig könnyebb mint a nyelvvizsga. Egyébként már az összes nyelvvizsgánál úgy van általában, hogy egy témáról szól a cím hozzárendelős.

A nagybetű is általában mindenhol úgy van, direkt....

2014. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!