Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek le lehet tenni a...

Szerintetek le lehet tenni a középfokú angol nyelvvizsgát egy év nyelvtanulás után?

Figyelt kérdés

Mindjárt itt az érettségi és a nyelvvizsgát is le akarom tenni, de csak egy évet tanultam angolt, csak az alapokat. Azt vettem észre, hogy írásban jól megy, de sajnos beszélni nem tudom, még a kiejtést is elrontom a bonyolultabb szavaknál, tehát nem megy a társalgás. Nem vagyok biztos benne, hogy sikerülne, a legtöbb tudásomat angol nyelvű feliratos filmekből, játékokból és újságokból szereztem, szóval ez is közrejátszik abban, hogy nem tudom a szavak kiejtését, csak azt, hogy hogyan írják és mi a jelentése.

Esetleg valahogy tudom fejleszeni év végig ezt a hiányosságomat, vagy elég az a szint, amin vagyok?


19/F



2014. ápr. 12. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően a kiejtést azt fonetikával illik tanulni. Azért is, mert amit kiejt neked mondjuk egy akármilyen oldal vagy szoftver, azt félre lehet hallani. A fonetikát nem lehet félreérteni. A szavakat pedig alapvetően kiejtéssel együtt illik tanulni, mert akkor marad meg jobban. Később hozzárakni a megfelelő kiejtést jóval fárasztóbb lesz. Amiket nézel filmeket, amikkel játszol, azok nagy valószínűséggel (bár nem feltétlenül) amerikai angolt használnak. Sorozatból például jóval több amerikai van, mint brit. Egy szónak elég sok jelentése lehet, éppen ezért nem olyan könnyű őket teljesen megtanulni.


Nem tudom, hogy elég-e a tudásszinted, mert amit írtál, abból ezt nem lehet leszűrni. Az viszont rossz felfogás, hogy az ember azt hiszi, hogy elég az, amit tud. Mindig van hova fejlődni.


Filmeket nézni nem rossz, de nem olyan hatékony idő szempontjából, mint teszem azt például cikkeket fordítani. Nem azt mondom, hogy nem jó, mert egy picit más is a funkciója, de szókincs növelésére nem a filmek a legjobbak.


Tehát tudod fejleszteni (az angolodat, nem pedig a 'hiányosságaidat' :P). Nagyon egyszerű módja van. Ha nem vagy valamiben biztos, akkor kérdezel. Megpróbálsz fogalmazásokat írni magadtól és megkérsz valakit, hogy javítsa ki valaki, stb.. Alapvetően a beszéd is akkor indul be jobban, amikor már nem kell mindenen gondolkozni.

2014. ápr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megfogadom. :)Persze én is úgy gondolom, hogy van még hova fejlődnöm, azt nem mondtam, hogy elég az a tudásszint, ami most van. Arra gondoltam, hogy a az írásbelire elég-e. Szerintem egész jó a szókincsem, de a szóbelit mostanában nem tudnám letenni, mert sajnos leblokkolok közben. :(
2014. ápr. 12. 16:22
 3/3 CsigaBig ***** válasza:
30%

Tudok neked ajánlani olyan angol nyelvi kurzust, amelyikkel fél, háromnegyed év alatt, a lehető legkevesebb idő és energia ráfordításával képessé válsz egyrészt a magabiztos beszédre, kommunikációra, másrészt a középfokú nyelvvizsga sikeres letételére, és akkor nemcsak papírod lesz a nyelvtudásodról. A kurzus nem olcsó, de olcsóbb bármelyik más kurzusnál, jók a referenciái és jók a garanciái! Ha érdekel, jelezd e-mail-ben, közvetlenül a csikosjm@gmail.com címemen. Nagy lehetőségek birtokába juthatsz. Ha nem érdekel, kérlek, azt is jelezd.

Üdv. Miklós.

Ha ezt a választ bárki más is látja és felkelti az érdeklődését, minthogy nemcsak angol, hanem több, főleg, de nemcsak európai nyelv tekintetében is hatékonyan működik, jelezze e-mail-ben, közvetlenül a csikosjm@gmail.com címemen. Nagy lehetőségek birtokába juthat. Üdv. Miklós

2014. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!