Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi kell a középfokú angol...

Mi kell a középfokú angol nyelvvizsga letételéhez?

Figyelt kérdés
Az érdekel valójában hogy mit kérnek azért hogy letegyem.(plAngolul kell e beszélnem 5percig vagy mi kell? Vagy ez iskell meg nyelvtan ? Irasbeli es Szobeli is van?)előre is köszönöm a válaszokat :)

2014. ápr. 17. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Van egy irasbeli es egy szobeli resze a nyelvvizsganak. Szobelinel vannak tetelek. Bemesz huzol egyet es adnak idot kidolgozni, majd bele is kerdeznek. Es tudnod kell valaszolni. Irasbelinel meg a nyelvtan alkalmazasa:D
2014. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, hány éves vagy?

Az írásbelin van olvasott szöveg értése, fogalmazás, és bizonyos vizsgatípusokon nyelvtani feladatlap és a kétnyelvű vizsgákon fordítás is. A szóbelihez tartozik a hallás utáni értés, kérdésekre válasz, témakifejtés képek alapján, szituáció. Nagyon kevés az olyan vizsga, ahol van gondolkodási idő.

2014. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Középfokú komplex nyelvvizsgán van szóbeli és írásbeli is. Lehet variálni is, hogy pl. a szóbelit a Telcnél, az írásbelit az ECL-en teszed le.

Én a Telc nyelvvizsgáról tudok nyilatkozni. Ott volt szövegértés (kis cikkeket párosítani címmel, kérdésekre válaszolni ilyesmi jellegűek), volt egy nyelvtani feladatlap, ott a szövegből ki voltak hagyva szavak és alul meg volt adva sokkal több, mint amennyi kell és be kellett helyettesíteni. Levélírásnál a szokásos témák (jelentkezés munkára/pályázatra, panaszlevél, érdeklődő levél, baráti levél). A szóbeli részhez tartozott a magnóhallgatás. Ott voltak kis cikkek, meg kellett találni a címet hozzá, és egy hosszabb dialógusnál a kérdésekre válaszolni. A tényleges szóbelinél 2-en vizsgázók beszéltünk egymással, volt egy kifejtős feladat: itt adott témakörről kellett ~2 percig beszélni és kérdezni a másiktól. Volt egy cikk részlet, azt meg kellett beszélni, kérdéseket feltenni egymásnak. A harmadik feladat egy probléma megoldás volt, amit mi egy mondattal lerendeztünk és inkább ötleteltünk a témával kapcsolatban. De ahogy észrevettem annyi volt a lényeg, hogy folyékonyan beszéljünk, interaktív legyen, ne legyen kínos csönd. Kicsit fura volt, hogy egy diákkal kellett beszélni, nem a tanárokhoz, de sokkal szabadabbnak éreztem. 10 perc felkészülési időnk volt talán, de bőven elég volt. Nekem jobban tetszett ez a diák-diák csevely, mint emelt (német) érettségin, ahol 3 tanár előtt kellett számot adni tudásomról.

2014. ápr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat . 16éves vagyok :)
2014. ápr. 18. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!