Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az angolban a...

Mit jelent az angolban a 'gotta' és az 'outta'?

Figyelt kérdés
minek a rövidítése,szleng formája? :)

2014. ápr. 17. 23:13
 1/8 A kérdező kommentje:
hoppá,bocsi kicsit elhamarkodottan írtam ki a kérdést,mert csak utána kellett járnom és megtudtam :) szóval bocsi mégegyszer
2014. ápr. 17. 23:16
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy hogyan jártál utána, de ezeknél mindig az a jó taktika, hogy belenézel egy egynyelvű szótárba. Ott le lesz írva. Hogyha nincsen, akkor vagy szleng vagy nagyon szaknyelvi szó, első esetén urbandictionary a megoldás. Azok meg akkor kellenek leginkább, hogyha az ember nem nyelvvizsgára készül, hanem érdeklődésből tanul.


Az egynyelvű szótárakban ott van az is, hogy milyen szó. Érdemes figyelni, mert külön kategória a 'slang' és az 'informal'. Az 'informal'-t azt lehet használni a nyelvvizsga azon részein, ahol nem elvárt a hivatalos nyelvezet. A 'slang'-ot nem lehet. Sokszor az is ott lesz, hogy 'non-standard' (ha olyan), az meg aztán főleg kilőve.


Ezt az 'outta'-t nem ismertem (eddig), és szerintem elég szerencsétlenül jön ki, hogy csak annyit írnak hozzá, hogy 'informal'. Viszont ebben a definícióban:


"used for writing the way ‘out of’ is sometimes pronounced in informal speech"


a "sometimes" az már úgy hangzik, hogy akkor azt inkább ne használja az ember nyelvvizsgán. Na meg az is igaz, hogy a standard összevonásokon kívül (pl. ' would've ', ' I'd ', etc.) (amit meg is tanítanak suliban jobb esetben) más összevont alakot nem érdemes használni nyelvvizsgán (még a dupla összevonásokat sem).

2014. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod! :) Én nem tudok dupla összevonást,vagyis azt sem tudom az micsoda... Én csak beírtam ezt így Google-ba,és kiadta,hogy az outta=out of

gotta=have to

2014. ápr. 18. 09:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit én dupla összevonás alatt értettem, az nem jelenik meg írásban. Itt meg tudsz hallgatni minimum kettőt, az öreg nagyon jól tud magyarázni :)


http://www.youtube.com/watch?v=wJOzvcqRqH4

2014. ápr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vree ***** válasza:

"got to" és "ought to" vagy "out of".


"got to" = vmit tenni kell, vmi muszáj; I got to go./I gotta go. = Mennem kell.

("got to"-nak lehetnek más jelentései is, pl. odaér valahová (I got to the train station at 10 o'clock.); lehetőséget kap valamire (I got to see Leonardo DiCaprio when I was in Hollywood.), de ezeket soha nem rövidítik "gotta"-nak, csak a fenti első jelentést.)


ought to = kelleNE valamit tenni. I ought to call my granny. Fel kéne már hívnom a nagyit. I outta smack your face in. = Be kéne vernem a képedet.


Ez rövidíthető OUGHTA-nak is, tehát az OUTTA inkább ezt a másikat szokta jelenteni:


out of = kifogyott valamiből VAGY valami indíttatásból.


The car is all out of gas. = A kocsiból tejesen kifogyott a benzin.

(All) Outta gas.= kifogyott a benzin (átv. néh: kifogyott a szufla, elfáradt)

I only helped that girl out of kindness. = Csak kedvességből segítettem annak a lánynak.


---

Mind a gotta, mind az outta szlenges beszélőt feltételező összevonás. Ugyanaz a kategória mint a GONNA (going to), WANNA (want to).


Hasonló szlenges rövidítések:

SHOULDA = should have (kellett volna), COULDA = could have (lehetett volna), WOULDA = would have(lett volna)

KINDA = kind of (egészen, egy kicsit)

LOTSA = lots of (sok-sok)

stb.

2014. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Juuj köszi,ezek hasznos tudnivalók,főleg a végére amiket odaírtál még ilyen példának :) a Kinda szót épp tegnap hallottam egy dalban :) szóval köszi
2014. ápr. 18. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:
A "GIMME"-t már mondta valaki? :-)
2014. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Neem,és még soha nem is hallottam :O

Az mit jelent? Vannak amúgy még ilyen tipikus szlengek,rövidítések? :)

2014. ápr. 19. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!