Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mitől függ az hogy melyiket...

Mitől függ az hogy melyiket irom az angolban a "kell" kefejezésre? Hogy : I have to. I must. I gotta. Mikor melyiket kell használni? Ha valaki megirja akkor Köszönöm :D:D

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gotta az már összevont, nem formális alak. Egyébként azon múlik, hogy külső vagy belső kényszer hatására teszed azt, ami a mondatban szerepel. Én az USA-ban élek. Itt a must-ot ritkábban használjuk, ált. have to-val meg got to-val mondunk mindent, de szerintem a brit angolban a must gyakoribb, bár ezt nem tudom biztosan.
2009. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
brit angolban a have to-t és a must to-t használják.és ahogy az 1.írta, a must to belső kényszer a have to külső..got to-t ott annyira nem használják.
2009. jún. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nincs olyan, hogy must to, ahogy a második írta. A brit angolban amúgy úgy is használják, hogy have got to. És igen, a külső vagy belső kényszertől függ. Ha muszáj megcsinálni a házit pl., akkor must, ha hideg van, és kabátot kell felvenni akkor have to.
2009. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja igen bocs must-ot akartam írni,nem must to-t.// 2.voltam
2009. jún. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszimindenkinek :D:D
2009. jún. 27. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!