Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jamadzsi Maszanori vékony...

Jamadzsi Maszanori vékony japán könyvei ugyanazt tartalmazzák, mint a modernebb nagy könyv?

Figyelt kérdés

Találtam 3 vékony (régi) japán nyelvkönyvet a könyvtárban, amit amit Jamadzsi Maszanori írt.

Viszont ha a neten rákeresek, több találat van arra a könyvére, ami már ilyen kékes-sárgás háttérrel, fekete fákkal díszített borítót kapott.

Ugyanazt tartalmazza a két verzió?

Mert pár év múlva tervezem hogy megveszem azt a nagyot, de a kicsik is nagyon tetszenek. A nagyot viszont még nem láttam belülről, nem tudom milyen felépítésű.



#Japán #nyelvkönyv #jamadzsi #maszanori #yamaji #masanori
2014. ápr. 18. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért szeretnéd megszerezni bármelyik Jamadzsi Maszanori által irt könyvet is?


Én a nagyot ismerem, de több mint pocsék. 17 leckében akar megtanitani kb 1000 kandzsit, aztán a tizenegynéhányadik leckében már a földkéreg tektonikus mozgásától elkezdve, a Japán történelmi korszakokon keresztül, nagyon nehéz szövegeket hoz, mikozben a valós használt nyelvből semmit nem tanit. Teljességgel használhatatlan.


Egyébként Jamadzsi az a személy, aki sokáig volt az ELTE japán tanszékének tanszékvezetője, s olyan légkört teremtett, hogy nem csak diákok, de tanárok is hagyták miatta ott a tanszéket....

2014. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor mit ajánlasz?

A nemzetközileg híres angol nyelvűek nagyon drágák. AZ ELO meg már megvan.

2014. ápr. 24. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami még magyar nyelven elérhető, és egész jól használható- leszámitva, hogy nagyon kevés benne a gyakorló feladat - az talán a Dekiru I és II, bár nem olcsó.


Az angol nyelvűek közül talán a Genki sorozat az, ami - a kiegészitő köteteivel együtt - hasznos, legalábbis kb N4-es szintig jól használható. Persze itt is szükséges, hogy az ember további gyakorló feladatokat is keressen.


És persze egy jó tanár sem árt szerintem :) Persze van, amit könyvből is meg lehet tanulni, de pl. a fogalmazásaidat, vagy akár csak a gyakorlataidat ki fogja kijavitani? Ki ad további útmutatást, hogy mit és hogyan lehetne még jobban irni illetve mondani? S ugyanez érvényes a beszéd tanulására is... Mit gondolsz?

2014. ápr. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy egyelőre nem vagyok olyan szinten hogy tanárra legyen szükségem. Nincs pénzem arra hogy olyasmiért fizessek, amit magam is meg tudok csinálni.

Természetesen ha eljutok olyan szintre, és szeretnék tovább fejlődni, akkor keresek egy tanárt.

A dekiruvel találkoztam a polcokon alexandrában, én az ELO-t használom, és bár nem tudtam belenézni, de szerintem amit a dekiru megtanít arra az ELO is megtanít, és hiába szeretek nyelvkönyveket venni, azért nem adnék ki annyi pénzt, amennyiért árulják.

A genki megvan, de csak scannelve. Az is kegyetlen drága.

2014. máj. 3. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tartalmazza mindkettő és létezik hozzá kazetta is.
2014. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!