Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú szóbeli angol...

Felsőfokú szóbeli angol nyelvvizsgára tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Még nem voltam nyelvvizsgán, ezért teljesen ismeretlen ez a típusú vizsgaszituáció. Örülnék neki, ha mesélnétek róla, hogy milyen témát húztatok, a prezentáció pontosan hogyan zajlott. Milyenek voltak a vizsgáztatók, illetve a vizsgapartnerek? Kb. hány perc jut egy-egy vizsgarészre?(TELC-re fogok menni)


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 30. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóbelinél mindig az a lényeg, hogy BESZÉLJ. Nem érdekli őket, hogy tudsz-e beszélni a csincsillák táplálkozásáról, akkor őszintén megmondod (angolul!), hogy "Nem sokat tudsz a csincsillákról, rémlik, mintha bioszon egyszer említette volna a tanár, , azt tudom, hogy emlős állat, szárazföldön él, de a táplálkozásáról nem sokat tudok, valószínűleg a táprendszere hasonlóképp épül fel, mint a többi emlősnek....." És akkor már van 10-15 pontod, mert azt látják, hogy tudsz beszélni.


A Telcnél partnerrel leszel, a tanár csak megfigyelőként lesz ott. Vele fogsz beszélni. Vitatkozás is lesz.


Az első az lesz, hogy be kell mutatkoznod, mesélned kell magadról (pár mondat elég lesz). Ezt ő is megteszi.


A szóbeli előtt lesz egy felkészülési idő. Azalatt el kell olvasnod két cikket, amit a vitatkozás részben megbeszélsz a társaddal.


Ha jól emlékszem, lesz olyan is, ahol neked kell 3 percig előadnod.


A tanár nem szólhat közbe (2-en lesznek), csak ha lejárt az adott periódusra szánt idő.


Én közepen voltam, a felső szerintem csak annyiból lesz más, hogy több időt adnak, bonyolultabban kell fogalmazni, esetleg olyan cikket kapsz, amit nehezebb lehet megérteni.



Még egyszer: a lényeg, hogy folyamatosan beszélj.

2014. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Nagyon hasznos volt!


Esetleg szókincs fejlesztésére valami tanácsot tudnál adni? Olvasok angol nyelvű könyvet, illetve újságcikkeket. Az összes ismeretlen szót megtanulom, de úgy érzem, hogy ez még nagyon kevés. Nem tudom hogyan tehetném hatékonyabbá és széleskörűbbé a szótanulást.

2014. máj. 2. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van otthon angol nyelvű simsed? Bármilyen angol nyelvű játékod? Ha igen, játssz azokkal. Angolul leírja a szabályt, infót, és meg kell értened. Élvezetes, és megtanulod, mert élvezed, hogy játszhatsz vele.


Egyébként olvassál is sokat, az jó :)

2014. máj. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Sajnos nincs sims-em, régen volt, de annyit játszottam vele, hogy töröltem és elajándékoztam..éppen ezért nem is szeretem a számítógépes játékokat, mert ha jó a játék, akkor függő leszek.. Viszont a könyvolvasásba belehúzok! :-)

2014. máj. 5. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!