Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes letenni az alapfokú...

Érdemes letenni az alapfokú angolvizsgét nyolcadikban?

Figyelt kérdés
Eddig minden évben (mindkét félévben) kitűnő voltam, tehát csat ötöseim /csillagos ötöseim/ voltak. Így, ilyen kilátásokkal érdemes, vagy majd középiskolában?

2014. máj. 2. 22:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Alapfoknak nincsen túl sok értelme, célozd meg a középfokot!
2014. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Alapfoku nyelvvizsga csak penzkidobas. Semmi elonyod nem lesz belole.Tanulj par evet es probalkozz a kozepfokkal, ha tovabb akarsz tanulni.
2014. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igazából az alapfokónak nem igazán van értelme...

csak felesleges pénzkidobás, legalábbis én így tudom, ugyanis mindenhol -ahol kérik- legalább egy középfokú nyelvvizsgát kérnek. Ahol pedig nem, ott semmit...


Amúgy biztos, hogy sikerülne...


DE szerintem várd meg a középiskolát és inkább egy középfokút tegyél le... s majd utána jöhet a felsőfokú..

2014. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Nyolcadikos vagyok..Az én sulim visszaadja, ha sikerült. Én letettem, bár németből. :)

És egyébként, nem értek egyet az előttem szólókkal, mert van olyan egyetem, ahol például egy középfokút és egy alapfokút kérnek. De ha mondjuk gimiben megtanulja a kérdező a németet középfokra, az angolt viszont elhanyagolja, akkor nem bánná meg, ha letenné nyolcadikban, mert már meglenne.

Ráadásul, van olyan egyetem, ahol csak 1 alapfokút kérnek.

És tapasztalatot is szerez vele. :)

2014. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Van ahol pluszpontként beszámolják, és igenis nézik önéletrajzban is, főleg ha angol.


Plusz ez jól meg tudja támogatnia kis egódat, szóval hajrá. Vizsgázási rutinnak se rossz.

2014. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges az alapfokú! Ha jól tudom 15-20 ezer forint lehet rosszul tudom de nekem a tanárom ezt mondta. Szerintem szüleid is tudják hogy fölösleges az angol alapfok amikor a középsuliban INGYEN szerezheted a középfokút
2014. máj. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Még az előző vagyok! Az angol alapfokú kb. ennyiből áll!

látod a zöldséget a képen. és aláírod hogy potato! Ha ez megvan gratulálok megkaptad az angol alapfokút

2014. máj. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Valóban abból áll. Na és?
2014. máj. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elmult 20 evben egy allasinterjun (komoly multi cegeknel) se kerdeztek, hogy van-e nyelvvizsgam, csak atvaltottak az adott nyelvre,hogy akkor beszeljunk.Az egyik nyelvbol van egy ezereves kozepfokum, a masikbol semmilyen, de semmi hianyat nem ereztem. Amugy meg ha valahol kernek is akar nyelvvizsgat akar nyelvtudast, az minimum kozepfoku. Szoval a munkanal elonyod nem lesz belole, foleg nem 10 ev mulva.Kulfoldon meg semmi. De otthon is azt lattam az elmult ket evtizedben, hogy egyre kevesebbszer kovetelmeny a nyelvvizsga es inkabb a nyelvtudast nezik, mert rajottek, hogy hiaba lenget valaki akarmilyen papirt, ha az ugyfelekkel nem tud kommunikalni.


Egyetemre meg meg 4 ev mulva mesz,boven van ido felkeszulni a kozepfokura, ha az a cel. Amennyit az alapfoku vizsgara szannal azon nkabb vegyel konyveket, fizesd magantanarnak/tanfolyamra,fagyizd el, mert ertelme es haszna nem sok van.

2014. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Szia :)

Én is 8. osztály végén mentem el nyelvvizsgázni németből. Ez ezért már lassan 6 éve volt. Szerintem minden előttem válaszolónak igaza van. Én azért mentem el annak idején, mert akkor még az alapfokú is ért valamit. Azért is jó volt, mert megláthattam, hogy milyen egy éles vizsgahelyzet. Egy nagyon erős szakközépiskolába jelentkeztem. Volt felvételi elbeszélgetés még az én időmben és akkor kérdezték, hogy van-e. Szerencsére elsőre sikerült.

Ha ma lennék abban a helyzetben valószínű, hogy nem mennék el. Azért ha valahol nyelvtudást kérnek, akkor a tényleges tudás a legfontosabb. Szerintem még ráérsz, és inkább tanulj a középfokú nyelvvizsgára, na az már hasznosabb lesz akár a felvételihez, akár az önéletrajzban jól mutat.

2014. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!