Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van franciául az 'alszolg...

Hogy van franciául az 'alszolgabíró'?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kíváncsi vagyok. Várjuk meg Juliannát, én nem szeretnék holmi szótáras fordítást beírni, mert az sajnos nagyon gyakran nem jó.
2014. máj. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Konkrétan nem tudom, de ha nincs ennek megfelelő fogalom a franciáknál, akkor nem biztos, hogy létezik ilyen szó. Vannak olyan fogalmak, amik egy kultúrkörhöz kötődnek, más nyelven csak körülírni lehet.
2014. máj. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nna, megjöttem... (Pár napig a lányomnál voltam, neki csak angolra lehet átállítani a gépét, és nem akartam néhány nap miatt bonyolítani a dolgait. Arról a számítógépről viszont nekem egy kínszenvedés volt magyarul írni, úgy hozzászoktam a sajátomhoz!)

Sajnos azonban csaknem hiába vártatok, mert ahogy az előttem szóló is írta, pontos megfelelője nincs a franciában.

Körül tudom azonban írni, ha érdekel valakit.

"Szolgabíró: fonctionnaire administratif d'un canton (conté vagy megye) dépendant d'un sous-préfet".

Kb. Egy megye vagy egy város adminisztrációs vezetője, aki az alispántól függött.

Az alszolgabíró ennek az "adjoint"-je volt.

Azt hiszem, ennél kielégítőbben nem tudom elmagyarázni... :-(

Igazán sajnálom!

2014. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen ! Megteszi ez is :)
2014. máj. 4. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen szöveg fordításához kellett ez a szó?
2014. máj. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szendrey Júliáról szóló disszertációt írtam franciául.


(Szendrey Júlia édesapja jobban örült volna, ha lánya a költő Petőfi helyett az ALSZOLGABÍRÓ Uray Endréhez megy feleségül.)

:)

2014. máj. 5. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben valami olyant írnék, hogy megyei tisztviselő. Ennél pontosabban felesleges, ebben benne van az atyai szándék magyarázata is.
2014. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!