Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » MIért mondják az angolok,...

MIért mondják az angolok, hogy 'O, come on'?

Figyelt kérdés

Nos, pl. angol órán pl dolgozat után mondom, hogy nem jól sikerült a dolgozat, erre a tanár mondja, hogy 'Oh, come on Noémi!' Meg filmekben is szoktam hallani. A 'come on' nem azt jelenti, hogy 'gyere be' ? Mért mondják ezt akkor, ha valaki azt hiszi, elront valamit?

remélem a kérdés érthető :)



2014. máj. 5. 09:29
 1/9 anonim válasza:
Gyerünk, szedd össze magad, ne szomorkodj, csináld! Ilyeneket is jelent
2014. máj. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, ne hulyeskedj, na ne mond, meg ezeket is jelenti.
2014. máj. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A "Gyere be! az úgy van, hogy "Come in!"
2014. máj. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) #3 utólag rájöttem:D
2014. máj. 5. 11:22
 5/9 Vree ***** válasza:
91%

Sző szerint jelenti, "Gyere már!" (az "on" itt: tovább, gyorsabban, lásd az olyan összetételeket mint pl. a "go on" = továbbmegy, folytat, de használható sok igénél, pl. I studied on. = Folytattam a tanulást. He drove on. = Továbbhajtott (kocsival).)

Még használják is ilyen értelemben: Come on in! = Ne várakozz, gyere be! stb.


Szerintem ebből elég jól lejön a másodlagos jelentése, még magyarul is el tudom képzelni, hogy valaki "Gyere már!"-t mond, ha valaki/valami szándékosan ugratja/szívatja, vagy mindenféle elképesztő hibákat produkál, és minden igyekezet ellenére sem akar működni. :D


De magyarul mi inkább olyanokat mondanánk mint "Ne már!" "Ugyan már!" "Ilyen nincs!" stb.


Angolok viszont erre ezt.

2014. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vree ***** válasza:
("Gyerünk már" is jó fordítás, talán segít)
2014. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 stefikoko ***** válasza:
Ez esetben azt jelenti, hogy nem is sikerült olyan rosszul az a dolgozat, és mikor te azt mondod, hogy nem jól sikerült, a tanár erre azt mondja, hogy "Ugyan már!"
2014. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Ugyan, menj már!" :)
2014. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. máj. 6. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!