Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok e ajánlani ingyenesen...

Tudnátok e ajánlani ingyenesen letölthető angol (kezdő és haladó) nyelvlecke programokat amihez hanganyag is van?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Duolingo.com

Próbáld ki, csináld végig és fogsz tudni angolul. És teljesen ingyenes.

2014. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. máj. 6. 15:36
 3/8 anonim ***** válasza:
amúgy milyen szinten vagy? Totál kezdő? Vagy tudsz már kicsit angolul?
2014. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért kérdem, mert ha már tudsz egy picit (vagy akár duolingoval megtanulsz kicsit) akkor elkezdhetsz olyanokkal is foglalkozni amik csak angolul vannak, de nagyon egyszerű nyelven, így érteni fogod:


[link]

itt rövid videókban, egyszerű nyelvezettel elmagyaráznak angol anyanyelvű angoltanárok különböző, akár hétköznapi témákat, pl. hogy illik telefonálni meg ezer más témában (még olyanok is vannak, amik a nyelvórákról abszolút kimaradnak érthető módon :) Pl. szexhez kapcsolódó angol szavakról, kifejezésekről is van egy videó.)


[link]

Itt 3 különböző szinten tudod elolvasni ugyanazt a hírt. Level 1-es szinten nagyon-nagyon lebutítva, a legegyszerűbb szavakat használva írják le a hírt, aztán level 2 és 3 egyre nehezebb. És amúgy meg is lehet hallgatni.

Ha egy picit tudsz már angolul akkor a level 1-est simán érteni fogod. Azt olvasd pár hétig/hónapig aztán ha már tényleg nagyon unalmasan könnyű akkor térj át level 2-re. Ha pár hónap után az is könnyedén megy, akkor level 3. És ha már az is könnyen megy, akkor olvashatsz akár igazi angol hírportálokat is, mert az is menni fog.

2014. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A suliban nyolc évig tanultam angolt,nem vagyok kezdő,de a 15 év alatt mióta leérettségiztem nem használtam és rengeteget felejtettem.Újra szeretném alapozni,felújitani és bőviteni a tudásom.

Nagyon szépen köszönöm a linkeket!

2014. máj. 6. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Szívesen. Akkor az engvid-es videókat (ott is lehet szintet választani, egész alapot is) és a newsinlevels-et nyugodtan csinálhatod. A duolingót meg persze mindenképp, az egész kezdő szintről indul, de ha tudsz valamennyit akkor átugorhatsz szinteket. Nekem van már B2 középfokú vizsgám, de mégis tud újat tanítani a Duolingo, úgyhogy én is csinálom. Igaz, az elején egy picit előreugrottam, mert túl alap dolgok voltak, de most már olyat csinálok benne, ami nekem is hasznos.


Nem tudom hogy értetted amúgy az újra alapozást, de ne sokat tökölj vele szerintem. Ne akarj mindig a kezdetek kezdetéig visszamenni, mert félő sose jutsz el sehova. Sokan beleesnek ebbe a hibába, bevallom én is. :S

2014. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A nyelvtant muszály lesz újra átolvasnom,mert már teljesen elfelejtettem és használni sem tudom a gyakorlatban,és sajnos a szókincsem is eléggé lecsökkent.Jó neked,hogy már megvan a középfokú nyelvvizsgád,nem tudom mennyi idő alatt lehet arra szintre érni.
2014. máj. 6. 21:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Legjobb lenne Angliába vagy Amerikába néhány hónapot ottölteni és originál környzetben tanulni az angol nyelvet :)
2014. máj. 6. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!