Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvel szeretnék foglalkozni...

Nyelvvel szeretnék foglalkozni a gimi után is, pl angol tanár stb, még csak 16 vagyok, tanácsok?

Figyelt kérdés
de egyfolytában csak azon jár az eszem, hogy ezzel fel törjek, jól használni tudjam az angolt, nagyon szeretem, elég jól megy, minden nap levelezek, beszélek. Ahhoz mik a feltételek, hogy gimi után felvegyenek anglisztikára? Tudom korai még a kérdés, de szeretném tudni mire számítsak,középfokú nyelvvizsgám sincs még:( azt most szeretném letenni majd, 16 évesen korainak tartjátok? Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, légyszi ne durvuljatok, csak értelmes válaszokat adjatok.
2010. aug. 23. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem korai 16 évesen. A feltételeket nem ismerem, de ha "csak" tanulod az szerintem nem lesz jó. Élvezd is. Használd. Nézz filmeket angolul, olvass könyveket - olyanokat amilyeneket szeretsz. És a végén már felsőfokra is mehetsz.
2010. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

majd emelt szintű érettségit kell tenned angolból

meg nem árt, ha mellé jól sikerül a magyar vagy töri érettségid :)

ja, és majd gondolkodj el azon, h milyen tantárgyat tanítanál mellette szívesen, mert ma már nem képeznek egyszakos tanárokat :) én azt tudom ajánlani, h egy másik nyelvet próbálj majd felvenni mellé

a nyelvszakos tanároknak biztosabb a jövőjük, mint a többi tárgy tanárainak (legalábbis én így hallottam :))

bár ha belegondolunk, logikus :) egy angol-német tanár elmehet tolmácsnak is pl., ha nem talál tanári munkát..

de egy kémia-biosz szakos mi mást csinálhatna a tanításon kívül?! :)

2010. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Kémia-biosz szakos mit tud csinálni tanításon kívül? Elmegy vegyésznek, vagy biológusnak, esetleg biokémikusnak.
2010. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
aha, de az egy újabb iskola..és lehet, h akinek van egy tanári diplomája 23-24 évesen, az nem szívesen kezd el egy vegyészmérnökit (aminek mellesleg ugyanúgy elmehet egy nyelvszakos tanár is, max. nehezebb lesz neki)
2010. aug. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Középiskolai vagy felső tagozatos tanár akarsz tanítani, ez is egy fontos kérdés. A másik pedig az, hogy el tudod-e magyarázni az anyagot, nem csak beszélni kell, hanem magyarázni is. A nyelvvizsga letétele 16 évesen egyáltalán nem korai. Töri, magyar, angol emelt szintű érettségi vagy középfokú nyelvvizsga, ezek a feltételek. Tehát semmi akadálya annak, hogy te angol tanár légy.


Csak sajnos az a gond, hogy kell keresned egy olyan iskolát, ahol angol tanárok közé felvesznek, és nincsenek tele. A némettel sincs különb helyzet Nyugaton. Pl. francia-olasz esetleg német (ha nem a Dunántúlon laksz), ezek biztosabb megoldások, csak szegény gyereknek két nyelv is sok egyszerre.


A tolmácsként, ill. a magántanárként képzelnék el egy mai angol tanárnak készülőt, mert így jobban lehet elhelyezkedni... De ez attól függ, hol laksz...

2010. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!