Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyar anyanyelvűként melyik...

Magyar anyanyelvűként melyik nyelvet lehet rövidebb idő alatt elsajátítani B2-es szinten: franciát vagy olaszt? (Részletek a kifejtősben)

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, hogy a nyelvtanuló egyenlő mértékben érdeklődik mindkét nyelv iránt, és egyenlő időt fordít rá, egyenlő mennyiségű és minőségű lehetőségei vannak a tanulásra, amit egyformán is használ.

Ez az első idegen nyelve egyben.


Tehát minden azonos, kivéve a nyelvet.


Ilyen esetben melyik nyelvet lehet időben hamarabb elsajátítani B2-es szinten?

(Mivel tudnád a válaszodat alátámasztani?)


2014. máj. 10. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A magyaroknak jó a nyelvérzékük! A mi nyelvünk úgynevezett "tiszta nyelv",nincsenek hasonló szavaink más országok nyelveivel,nem vettünk át más nyelvből szavakat és nehéz is a mi nyelvünk,ezáltal a magyaroknak könnyebb elsajátitani egy másik idegennyelvet.

Ha választani kell a 2 nyelv közül én az olaszt ajánlom neked,könnyebb a kiejtése mint a franciának!:)

2014. máj. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem értek teljesen egyet az előttem szólóval.

A magyar nyelv a magyarul valamelyest tudó olaszok szerint "la lingua dal diavolo", azaz, az ördögtől való nyelv. Persze viccesen. Azaz rettenetesen nehéz. Ezért, mivel szinte az összes többi európai nyelvtől eltér - mind nyelvtanban, mind kifejezésekben -, a magyaroknak minden nyelv "nehéz". Elég csak kinyitni egy nyelvkönyvet, és a már a nemeknél elmegy e kedvünk az egésztől.

A nyelvérzék - szerintem - egy bizonyos tudás felett jöhet számításba, amikor az alapokat már tudja valaki és az árnyalatok érzékelése, az magyartól eltérő kifejezések logikájának a megértése következik. Ebben valóban jók vagyunk, ha eljutunk idáig.


Visszatérve az olasz vagy francia kérdésre:

én mindkét nyelvet beszélem, mindkét országban éltem. Mindkettő nyelvtana nehéz - talán az olaszé nehezebb - s míg a franciában az írás elsajátítása komplikáltabb (de rá lehet állni, ha megszokod), addig az olaszban a ragozások helyes használata, és pontos kiejtése okoz gondot. (A franciában a ragozásokat, a szavak többes számát máshogy írják, de bizonyos esetekben azonosan ejtik, addig az olaszban ez karakteresen eltér.)


Mindkét nyelv szép, és szerintem azonos idő ráfordítással mindkettő azonos idő alatt sajátítható el B2 szinten.


A kérdés, hogy mi a célod?

2014. máj. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!