Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok véleményt mondani a...

Wori kérdése:

Tudnátok véleményt mondani a BME nyelvvizsgáról, (ha lehet középfokú német esetében)? Nagyon nehéz? Fel tudnék készülni ilyen keretek között?

Figyelt kérdés

Eddig már kétszer megbuktam ECL írásbelin (53,56%-al), a szóbelim egyből meglett. Most a BME nyelvvizsgát szúrtam ki, a honlapjukon tájékozódva nagyon szimpatikus volt nem tűnt túl nehéznek, de az itteni kommenteket olvasva kicsit elbizonytalanodtam...

Az elmúlt hetekben kicsit elhanyagoltam a nyelvet. Úgy terveztem, hogy beruházok egy BME nyelvvizsgakönyvre és ahogyan időm engedi végigmennék rajta. A júniusi időpontot szúrtam ki. Fel tudnék készülni?

Bármilyen véleményre,élménybeszámolóra kíváncsi vagyok.:)



2014. máj. 11. 23:49
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
37%
Ha szaporán készülsz, szerintem meglesz, nekem eléggé gyógyvizsgának tűnik, végtelen szótárhasználat, a némettanárom (BME-n) reklámozta nagyon, csak kár, hogy engem pont emiatt nem vonz. (Goethet tettem le anno, de az ugye neked nyilván nem játszik, ha az ECL sem ment.) Szóval szerintem hajrá, ennél sokkal könnyebet nem hiszem, hogy találsz!:)
2014. máj. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A BME egy tipikusan olyan nyelvvizsga, mely csak akkor adja meg a bizonyítványt, ha valójában tudsz az adott szinten. Az ECL-nél semmivel sem könnyebb, ha az nem ment ez sem fog. Könnyű írásbeliért nézz körül a Pannonnál vagy a Telc-nél.
2014. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat,hogy most írok,de a BME elsőre meglett :)

Ha valaki idetévedne és kérdése lenne, írjon bátran :)

2015. febr. 20. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!