Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségi szóbeli,...

Angol érettségi szóbeli, ezekről hogy és mit lehet írni? (tétel kidolgozás, többi lent)

Figyelt kérdés

A tizenévesek világa: kapcsolat a kortársakkal, felnőttekkel

Női és férfi szerepek,

Az emberi kapcsolatok minősége, fontossága (barátság, szerelem, házasság)

Lázadás vagy alkalmazkodás; a tizenévesek útkeresése

Előítéletek, társadalmi problémák és azok kezelése



2014. máj. 14. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:

A szóbelire semmit nem kell írni. :-D

Gyűjtsél szókincset hozzá, nézd ki a szótárból a fontos szavakat, amit még nem tudsz, tudjál pár mondatban véleményt mondani.

A szóbelin beszélgetni kell, nem esszét írni.

2014. máj. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, én is azt hittem, hogy ott majd nagy tételmondás lesz, azt ja... lópuki :DD. Leülsz, megkérdezik, hogy mit tudomén, mikor keltél, reggeliztél-e, aztán eléd raknak egy párbeszédes helyzetet, azt rögtön mondod, aztán meg eléd raknak egy képet, és beszélj róla. Ez utóbbi mellett van néhány kérdés, amire válaszolnod kell (nekem pl. az volt, hogy mi a kedvenc tantárgyam, és miért az). A képen meg ült egy rakat gyerek, és tanult. Szóval, milyen tételt szeretnél te itt felmondani ebben a performanszban? :DDD
2014. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát amit leirtál most az a suli tétel volt..képet raknak eléd és az alapján kell beszélj egy témáról és amugy az előzőnek: tételt ÍROK és ahhoz kell segitség mert ezekről ötletem nincs mit lehet irni a tételbe, hogy majd megtanuljam
2014. máj. 14. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
És mit akarsz csinálni egy írott tétellel, mire akarod használni az érettségin? Nekem mindegy...
2014. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem érted, hogy mit mondunk. Ezek nem olyan tételek, mint pl. történelemből a bolsevik ideológia, hogy szépen végiggondolod, aztán elmondod. Itt egy totál hétköznapi téma van, amiről kell beszélned. Most, ha nem tudsz annyira beszélni, hogy mi a kedvenc tárgyad, és miért, akkor kalap kabát. Akkor hogy akarsz egyáltalán valaha megszólalni? Ott se lesz időd végiggondolni, hogy na most mit írtam ebbe a tételbe. Nem, egyszerűen tényleg nem annyi időd. Ez egy spontán beszélgetés. Legyen véleményed, meg kedvenc tantárgyad, és kész. Nem kell itt tételeket írogatni meg anyám kínja.
2014. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítem azzal, hogy esélyed nincs végigmondani a betanult szöveget, mert folyton bele fognak kérdezni, ennek a vizsgának ugyanis a beszélgetés a lényege, nem a tárgyi tudás.
2014. máj. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Speaking Perfectly és 888 kérdés és válasz angol nyelvből, ezek jó kis könyvek, témánként haladnak.

Amúgy szerintem gondold végig magyarul, hogy mit gondolsz ezekről, röviden pár mondatban, és ha hiányzik valami szókincs, azt keresd ki.

Pl. nő - férfi: régebben a hagyományos felosztás szerint a nők otthon voltak, gyereknevelés, háztartást vezettek, takarítottak, a férfi kereste a pénzt, ma pedig a nők is dolgoznak, stb.

aztán keresd ki hozzá a kifejezéseket, háztartás vezetése, stb.

A többi témában is egyszerű sablonokban gondolkozz: neked mennyi barátod van, mikor szeretnél férjhez menni, házasodni?

Lázadáshoz pl. a mai felnőttek elfelejtik, hogy ők is voltak gyerekek

Előítélet, iskola, ki milyen ruhában jár, kövér-vékony, mennyire divatos, mi alapján ítéled meg?

Remélem, segítettem kicsit :) aztán hajrá :)

2014. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!