Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyek azok a nyelvtani...

Melyek azok a nyelvtani szabályok amelyek szükséges, hogy társalgási szinten tudjak angolul?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam,hogy nyelvtan nélkül nem lehet megtanulni angolul.Utálom a nyelvtant de beláttam,hogy muszály tudnom,hogyha meg szeretnék tanulni angolul.Csak azok a nyelvtani szabályok érdekelnek amelyek szükségesek ahoz hogy majd beszélni is tudjak.Leírnátok ezeket?

2014. máj. 17. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az igeidők ismerete. Majd ha ezeken túl vagy, tolhatod a többit.
2014. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1x kell megérteni őket.


Én folyékonyan beszélek angolul, nyelvvizsgám is van, meg 90%-os érettségim, de halvány lila gőzöm sincs az ideidőkről. Ha egyszer megérted, felfogod, utána már nemlesz szükséged rá.

2014. máj. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyilván, hogy ha használni tudod őket, akkor csak van róla fogalmad, kedves második!
2014. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

15:15


Magyar nyelvet is tudjuk használni, mégse tudjuk csak az alap szabályokat.

2014. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Társalgási szinthez nem kell sok. De máshoz se nagyon. Attól még beszélhetsz folyékonyan angolul hogy nem tökéletes a nyelvtanod.

-egyszerű jelen/folyamatos jelen

-egyszerű múlt/régmúlt

-jövő idő

-feltételes mód

Ezekkel már tökre el lehet boldogulni.

2014. máj. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kedves utolsó,ezeket a szabályokat kb mennyi idő megtanulni?
2014. máj. 17. 21:17
 7/13 anonim ***** válasza:

5 perc megtanulni.


Begyakorolni picit több...

2014. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor olyan szinen megtanulni hogy alkalmazni is tudjam mennyi idő?
2014. máj. 18. 13:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Amiket az előttem írt igaz dolgok, az pedig hogy mennyi idő elsajátítani 100%-ban az már tőled függ, van akinek emberpróbáló(tökéletes példa vagyok rá), de van akinek megvan hozzá az érzéke.

2014. máj. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Angol helyes szórend nagyon fontos.
2014. máj. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!