Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlotok...

Milyen könyvet ajánlotok német tanulásra?

Figyelt kérdés
Itthon egyedül szeretnék tanulni. Több évet tanultam közép és általános iskolában,de ezeknek is már több éve sajnos és azóta meg se szólaltam németül. Szóval nem feltétlen egy teljesen 0-ról indulnék,inkább újrakezdő. Online oldalak is jöhetnek.

2014. máj. 18. 11:15
 1/4 anonim válasza:
Van nyelvvizsgád?
2014. máj. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha meg van a B2-es akkor nem érdemes könyveket venni, mert a nehezebb anyagot ugy sem fogod egyedül megérteni.
2014. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs nyelvvizsgám. Pont ezt akarom elérni,hogy ha már egyszer elkezdtem tanulni a nyelvet még "gyerekként",akkor már egy nyelvvizsgát kaparjak össze. Kb 5 éve volt belőle érettségim,azóta meg se szólaltam németül. Sajnos az akkori tanárom nagyon megutáltatta velem a nyelvet,pedig nagyon hasznos lenne.
2014. máj. 18. 11:37
 4/4 anonim válasza:

Ha már érettségid van belőle, nincs messze a nyelvvizsga sem :)

Maklári: Német nyelvtani ABC-jéből fel tudod frissíteni a nyelvtant, utána válaszd ki, melyik nyelvvizsgára mennél, és csinálj meg pár próbavizsgát. Ilyeneket online is találsz ingyen.

Szótanuláshoz nagyon jó a Quizlet.com , és a [link]

És a nyelvérzék fejlesztéséért érdemes egyszerű német olvasmányokat is olvasni, ezekből is találsz online minden szinten. Itt egy nagyon egyszerű: https://www.youtube.com/watch?v=qZ7Vsi4W3BE&index=2&list=PL5..

2014. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!