Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szóbeli nyelvvizsgát...

Kfjgh kérdése:

Milyen szóbeli nyelvvizsgát válasszak német nyelvből?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt megszereztem az Origós írásbeli nyelvvizsgámat.Milyen szóbelit választhatok mellé amivel kiegészülve elfogadjak mindenhol c típusú nyelvvizsgának?? Olyanra lenne szükségem ahol nagyon könnyű a halott szöveg, kérlek adjatok hozzá tippeket.
2014. máj. 19. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Sehol sem nagyon könnyű a hallott szövegértés, úgyhogy erre is kell azért készülni. ECL-nél tipikusan nehezebb, mint az átlag, a többiről nem tudok nyilatkozni.
2014. máj. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
ecl-t én se javasolnám. én origón voltam, 20-ból 17 pontot értem el a hallott szövegértésen (pedig nem az erős oldalam, sőt), szóval nem gondolnám, hogy az különösebben nehéz volna. mondjuk az tény, hogy a hallott szövegértést jól ki is kell fogni. én a cigi káros hatásairól kaptam egy szöveget, józan paraszti ésszel bárki elérhette volna a minimum pontszámot. míg az előzőleg megcsinált gyakorló hallásutánikban volt olyan, ahol alig kapartam össze nyolc pontot. szóval szerencsén is múlik sok minden. sok sikert! :)
2014. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az írásbeli az Origo hát, igencsak nehéz! grat :) én Origo szóbelit javaslok, egyik legkönnyebb, vagy esetleg ÖSD.
2014. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

BME-t tudom ajánlani, elismert külföldön és Magyarországon is egyaránt. Azt azért nem mondanám, hogy nagyon könnyű, de legalább mész majd vele valamire.

A TELC a legkönnyebb, de a szóbelijét rengeteg helyen nem fogadják el, mivel iszonyú gyenge, nem nyelvvizsgához méltó.

2014. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!