Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tudok tenni, hogy jobban...

Mit tudok tenni, hogy jobban menjen az angol?

Figyelt kérdés
Írásban, tök jól tudok, de ha beszélnek, és kommunikálni kellene, semmit nem tudnék elmondani, meg megérteni, hogy tudnám ezt fejleszteni??

2014. máj. 21. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad már? Valaki más is mondta neked hogy e részben gyengeséged van? Ugyanis lehet, hogy ez csak azt hiszed hogy nem tudsz!

Na jó, szerintem annyi a lényeg: gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj. jó ha van aki meghallgat téged de ha nincs akkor magadnak mondjad amit akarsz....

2014. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam jah, volt kapcsolatom külföldiekkel, de nem tudtam kommunikálni velük, mert nem értettem szinte semmit, csak írásban :(

se megszólalni, se megérteni nem tudtam(beszéd)

2014. máj. 21. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:

hát az nem jó, nem szivesen lennék a helyedben....

hallgas sok angol oldalt pl.: [link] párbeszédeket pl.: http://www.youtube.com/results?search_query=english+conversa.. miután meghallgattál egy-egy részt próbáld visszamondani / persze ne szó szerint !/ beszélges valakivel angolul s ne félj attól hogy hibázol! Csak mondjad valakinek vagy ha nem igazán van lehetőséged akkor jó ha csak magadba beszélsz is egy a lényeg: gyakorolj gyakorolj, gyakorolj!

Azt is tudom ajánlani, hogy amit mondasz angolul azt vedd fel valamilyen hangrögzitőre, s hallgasd vissza, ha van hibád javítsd ki, s próbáld újra....

2014. máj. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Először is: Listening, listening, listening.

Utána kezdd el használni.

Nekem még az első nyelvvizsgám előtt sokat segített, hogy a tanár azt mondta, kezdjek el angolul gondolkodni. Kezdetnek pl: utazol a villamoson és látsz egy hirdetést, magadban rakd össze a mondatokat, amik eszedbe jutnak róla. Először szokatlan, de hamar rá lehet kattani. Most, 15 évvel később még mindig gyakran gondolkozom (és álmodom angolul).

Továbbá nézz filmeket angolul és olvass angolul - lehetőleg olyan könyveket, amikben sok a párbeszéd. :)

Kitartás!

2014. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!