Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvet szeretnék oktatni, mi...

Nyelvet szeretnék oktatni, mi a törvényes módja?

Figyelt kérdés

Nyelvórákat szeretnék adni és érdekelne, hogy esetleg kell-e utána valamiféle adót fizetni?

Mennyire harapnak erre a hatóságok? Ha nem, mennyire lehet magad hirdetni (újságok, Facebook)?

Mi a jogszerű módja?

Tapasztalatokra és véleményekre vagyok kíváncsi.



2014. máj. 21. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy a 'Politika- törvények, jog' témában tedd fel újra ezt a kérdést.

(szerintem nem kell adózni, de ott szerintem megkapnád a pontos választ)

2014. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha képzett (legalább főiskolai tanári diplomával rendelkező, illetve az adott nyelvet folyékonyan és legalább felsőfokon beszélő) nyelvtanár vagy, akkor a lehetőségek:

- Kiváltod a vállalkozóit, és hirdeted/menedzseled saját magadat. A vállalkozói úgy tudom havi fix adózású, tehát megfelelően nagy forgalom esetén ajánlott

- Kérsz egy magántevékenységre szóló adószámot az adóhivatalnál, vásárolsz egy számlatömböt, és a bevételed arányában (25%-ot) adózol, adóbevalláskor tételesen vallod be az éves valós bevételedet.

- Nyelviskoláknál, és/vagy közoktatásban helyezkedsz el, és eseti megbízással, vagy munkaszerződéssel dolgozol, a munkahelyed automatikusan levonja az adót a fizetésedből, te már a nettót kapod kézhez.

2014. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az "illetve" az ÉS -- nem és/vagy
2014. máj. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Zolly jól leírta, hogy miről is van szó. Ha nem nyelvtanár/ anyanyelvi beszélő vagy, kérlek hanyagold, kicsit már uncsik azok a tanítványok, akik jönnek, hogy elmentek 'magántanárhoz', akinek mint kiderült, semmi köze nem volt az adott nyelvhez, azon kívül, hogy elgagyogott rajta. Így is elég kontár van minden szakmában.
2014. máj. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!